به گزارشافکارنیوز،سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آخرین وضعیت حج عمره گفت: روز گذشته آخرین مهلت برای ثبت نام متقاضیان حج عمره بود.

وی در ادامه افزود: از این رو متقاضیان اعزام به عمره ۹۳-۹۴ فرصت می‌دهیم تا تاریخ ۲۵بهمن نسبت به قطعی کردن ثبت نام خود با پرداخت هزینه عمره به کارگزاران اقدام نمایند.

اوحدی با اشاره به تکمیل ظرفیت نوروزی عمره گفت: از روز ۲۵بهمن اولویت‌های ۴۰۰ با توجه به ظرفیت‌های خالی استان ها در تاریخ‌هایی که ظرفیت آنان تکمیل نشده است، اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص آخرین وضعیت تمتع بیان کرد: ‌ بر اساس وعده‌ای که داده بودیم سامانه را برای ثبت نام دارندگان فیش اولویت تا تاریخ ۱۳۸۴/۱۲ / ۲۰ باز کردیم.

وی با بیان اینکه به طور میانگین ۹۵درصد ظرفیت تمتع تکمیل شده است تصریح کرد: ‌ظرفیت تعدادی از استان‌ها به صورت کامل پر شده است و ظرفیت‌های پر نشده نیز همچنان برای ثبت نام متقاضیان باز است.

اوحدی به آخرین وضعیت عتبات اشاره و تصریح کرد: ثبت نام دور جدید عتبات که عتبات نوروزی را نیز شامل می‌شود از ۱۸ بهمن آغاز شده است و تا ۲۵بهمن ادامه دارد.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تاکنون ۸۰هزار نفر برای اعزام به عتبات ثبت نام کردهاند یادآور شد: ۳۰بهمن قرعه کشی انجام خواهد شد و اعزام زائران به عتبات ۲۱اسفند شروع می شود.