به گزارشافکارنیوز،جلال ملکی اظهار داشت: در ساعت ۱۲ و ۳۶ دقیقه ظهر امروز برخورد دو دستگاه خودرو در مسیر جنوب به شمال بزرگراه آزادگان نرسیده به جاده مخصوص به سازمان آتش‌نشانی اعلام شد.

وی تصریح کرد: همزمان سه ایستگاه به محل حادثه اعزام و با توجه به اینکه اعلام شده بود یکی از خودروها مواد شیمیایی حمل می‌کرده است گروه تخصصی مبارزه با حوادثشیمیایی نیز به محل حادثه اعزام شد.

ملکی بیان داشت: در محل حادثه مشاهده شد یک دستگاه نیسان که در حال جابه‌جایی ۱۰ بشکه آمونیاک بوده با یک دستگاه خاور برخورد و هر دو خودرو در لاین کندرو واژگون شده بودند.

وی اضافه کرد: با توجه به شدت این برخورد مسیر لاین کندرو کاملاً مسدود شده و ۶ بشکه از ۱۰ بشکه آمونیاک به سطح بزرگراه افتاده و دچار نشتی شده بودند و محل را آلوده کرده بودند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران افزود: با توجه به نشتی آمونیاک محل حادثه بسیار ناامن شده بود به همین دلیل مأموران آتش‌نشانی اقدامات لازم را برای جمع‌آوری بشکه‌های آمونیاک و همچنین ایمن‌سازی محل انجام دادند که در نهایت با تلاش مأموران آتش‌نشانی در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه عملیات به پایان رسید ضمن اینکه این حادثه مصدومی نداشت.

ملکی در پایان گفت: هر گونه فعالیت در خصوص مواد شیمیایی اعم از تولید، نگهداری و انتقال باید تحت نظر مهندسین شیمیایی و توسط خودروهای مخصوص صورت گیرد.