به گزارشافکارنیوز،ساعت ۳۰ دقیقه بامداد سه‌شنبه ۲۱ بهمن، مأموران کلانتری ۱۳۷ نصر، ‌ از طریق گزارش تعدادی از شهروندان به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، ‌ از دستگیری سارقی که اقدام به سرقت اموال و تجهیزات خبرنگاران و عکاسان در سالن محل استقرار خبرنگاران در برج میلاد و محل برگزاری جشنواره فیلم فجر کرده بود، مطلع شدند.

پس از اعلام این گزارش، مأموران با حضور در محل برج میلاد، اقدام به بررسی موضوع کردند؛ یکی از خبرنگاران در اظهاراتش به مأموران عنوان کرد که فرد دستگیر شده، چهارشنبه گذشته اقدام به سرقت یک کیف لب‌تاپ مشکی رنگ، مودم وایرلس و برخی از تجهیزات همراهم کرد و امروز صبح در تماسی، عنوان کرد که قصد بازپس دادن تجهیزات به سرقت رفته را دارد؛ لذا در قراری صوری، اقدام به دستگیری وی کردیم.

مأموران پس از شنیدن اظهارات خبرنگاران، ‌ اقدام به دستگیری متهم میانسال کردند و در بازرسی از وی، ‌ موفق به کشف یک عدد گوشی تلفن همراه مدل بالای بدون سیم‌کارت کردند که برای ادامه تحقیقات، ‌ وی را به کلانتری ۱۳۷ گیشا منتقل کردند.

متهم پس از انتقال به کلانتری و در خلال بازجویی‌ها، نسبت به سرقت تجهیزات عکاسان و خبرنگاران مستقر در سالن محل استقرار خبرنگاران در کاخ جشنواره برج میلاد اعتراف کرد.

سرهنگ رضا صادقی‌پور رئیس کلانتری ۱۳۷ نصر در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، ‌ با تأیید خبر دستگیری سارق تجهیزات عکاسان و خبرنگاران مستقر در کاخ جشنواره برج میلاد‌ گفت: این متهم سابقه‌دار پس از اتمام تحقیقات اولیه و تشکیل پرونده به همراه مدارک و اسناد به دست آمده در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مأموران پلیس پایتخت با حضور در حاشیه برگزاری جشنواره فیلم فجر به دنبال تأمین هر چه بیشتر امنیت در محل برگزاری جشنواره بوده و با هرگونه نابهنجاری به صورت قاطع برخورد خواهند کرد. از این رو از شهروندان نیز تقاضا داریم تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف و ناهنجاری، گزارش خود را از طریق مرکز فوریتهای ۱۱۰، در اختیار پلیس قرار دهند.