به گزارشافکارنیوز،امین‌‌حسین نقشینه در خصوص هوای تهران اظهار داشت: امشب در تهران بارش باران و روی ارتفاعات نیز بارش برف پیش‌بینی شده است که باید بگویم بارش‌ باران فردا در پایتخت قطع می‌شود و چهارشنبه و پنج‌شنبه مجدد بارش باران خواهیم داشت.

وی با اشاره به این‌که موج جدید بارشی از پنج‌شنبه وارد کشور می‌شود، گفت: در ابتدا و اواخر هفته آینده نیز بارش باران در شهر تهران رخ می‌دهد و دمای هوا نیز ۳ درجه تا پایان هفته جاری کاهش خواهد داشت. بیشنیه امروز تهران ۱۱ و فردا ۱۳ خواهد بود و مجدد چهارشنبه ۱۱ درجه سانتی‌گراد می‌شود.

**گرد و خاک از سوی عراق در خوزستان و ایلام تا پایان هفته


این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که بیشنیه دمای امروز گیلان و مازندارن ۱۲ درجه سانتی‌گراد است، عنوان کرد: سواحل شمال از فردا شاهد بارش باران و کاهش دمای ۶ درجه‌ای خواهد بود درواقع گیلان و مازندارن کاهش دمای محسوس دارد.

نقشینه با اشاره به این‌که امروز تردد در جاده‌های کوهستانی دچار اختلال می‌‌شود، بنابراین مسافران باید با تجهیزات لازم سفر کنند، افزود: تا پایان هفته در خوزستان و ایلام وزش باد شدید و گرد و خاک از سوی عراق پیش‌بینی شده است.

**برداشت سریع محصولات و انتقال استخر پرورش ماهی به دلیل افت دما


وی با بیان اینکه به کشاورزان توصیه می‌شود که محصولات خود را به دلیل سرما سریعاً برداشت کنند، گفت: با وجود کاهش ۶ درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور افراد باید استخر پرورش ماهی خود را به محلی دور از سرمای بسیار منتقل کنند.

این کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: در اکثر نقاط کشور بارش باران و کاهش دما رخ میدهد.