به گزارشافکارنیوز،افسانه نیک راد گفت: در دورانی شاهد بودیم که دانشجویان را به ازدواج‌های دانشجویی ترغیب می‌کردند و با دادن مشوق‌هایی مانند سکه سعی در ترویج ازدواج‌های دانشجویی در جامعه داشتند اما متأسفانه این موضوع باعثمی‌شد بسیاری از دانشجویان با هم ازدواج و سکه را دریافت کنند اما زندگی آنها ناپایدار بود و پس از چند ماه از هم جدا می‌شدند.

وی ادامه داد: دادن طرح‌ها و برنامه‌هایی که هدفمندی نشده است نمی‌تواند مشکل ازدواج جوانان را حل کند. بلوغ فکری و آموزش‌های لازم برای ازدواج از ملزومات داشتن یک ازدواج موفق است که متأسفانه هم اکنون این ۲ مؤلفه مهم نادیده گرفته می‌شود.

این کارشناس امور ازدواج و خانواده افزود: در شرایط کنونی که بیکاری معضل جدی جوانان است دادن راهکارهای موقت برای تشکیل زندگی نمی‌تواند راهکار مؤثری برای ترغیب جوانان به ازدواج باشد.

نیک راد افزود: از سوی دیگر شاهد هستیم که در مقابل دختران و پسرانی که بیماری افسردگی دارند خانواده به آنها پیشنهاد میدهد با ازدواج مشکل خود را حل کنند که متأسفانه این موضوع در حال گسترش است در حالی که این تجویز کاملا اشتباه است و پس از ازدواج مشکلات آنها چند برابر میشود و بهتر است اینگونه افراد ابتدا مشکلات خود را برطرف کنند و سپس به ازدواج فکر کنند.