به گزارشافکارنیوز،ناصر سراج در پاسخ به این سئوال که آیا سازمان بازرسی در خصوص اظهارات اخیر جهانگیری مبنی بر خروج ۲۲ میلیارد دلار ارز از کشور در یک دوره ۱۷ ماهه در دولت قبل و فروش آن بر خلاف قوانین در صرافی‌های دوبی و ترکیه، اقدامی کرده است یا خیر اظهارداشت: سازمان بازرسی مستندات همه افرادی که مصاحبه و خبرهایی را اعلام می‌کند، استعلام کرده و آنها را بررسی می‌کند.

رییس سازمان بازرسی درباره اینکه در خصوص اظهارات آقای جهانگیری نیز مستندات خواسته شده است یا خیر گفت: کاری به شخص خاصی ندارم و سازمان بازرسی مستندات تمامی افرادی را که رقم‌های کلانی را اعلام می‌کند و با بیت‌المال ارتباط دارد، استعلام کرده و بررسی می‌کند.

سراج درباره انتشار این نوع مطالب در رسانه‌ها نیز گفت: این نوع اخبار که بسیاری از آنها نیز واقعیت ندارد و مستند نیست، مشکل جدی برای نظام ایجاد می‌کند. اگر کسانی گزارشی دارند که مبتنی بر ناهنجاری، قانون‌شکنی، رشوه و اختلاس است، می‌توانند اسناد، مدارک و گزارش خود را به سازمان‌های ذی‌ربط اعلام کنند تا سیر قانونی انجام شود.

رییس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: ما از برخورد با کسانی که خلاف کردند، استقبال می‌کنیم و کسی که جرمی مرتکب شده باید هزینه‌اش را نیز پرداخت کند اما نباید سیاه‌نمایی و چیزهایی مطرح شود که هیچ نتیجه‌ای جز ضرر برای نظام ندارد.

سراج افزود: توصیه می‌کنم مسئولان کشور که اکثرا نیز به نظام اعتقاد دارند، این نوع مسایل را رعایت کنند و همکاران رسانه‌ای نیز هر مطلبی را منعکس نکنند. هر کسی هر چی گفت که نباید رسانه‌ها منتشر کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا انتشار این نوع مطالب و ادعاها، ادامه بگمبگمها نیست؟ گفت: نمیخواهم در مسایل سیاسی ورود کنم. فقط توصیه میکنم مسایلی که احراز نشده و دادگاه تصمیمی درباره آنها نگرفته کمتر در رسانهها مطرح شود زیرا افکار عمومی باید آرامش داشته باشد. هر کسی که یک چیزی را شنیده نباید در رسانهها بگوید و افکار عمومی را مشوش کند.