به گزارشافکارنیوز،محسن نایبی با اشاره به استقبال گسترده مسافران از مترو در روزهای پایانی سال اظهار داشت: شبکه مترو برای رفاه حال مسافران اقدام به ارائه خدمات ویژه در این ایام کرده است.

به گفته مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران این تغییرات به علت وجود بازار در مسیر خط یک مترو و استقبال بیشتر مردم از این ایستگاه ها عمدتا در این خط خواهد بود.

وی با بیان اینکه سرفاصله حرکت قطارها در خط دو هم از دوم اسفند ماه در برخی از ساعت ها کاهش یافته است گفت: ساعت ۲۰ تا ۲۱ سرفاصله حرکت قطارها در خط ۲ از۱۰ دقیقه به ۶ دقیقه می رسد.
وی در خصوص روزهای تعطیل ماه پایانی سال نیز گفت: برنامه حرکت قطارها در این روزها به صورت ویژه بوده و با اعزام قطارهای فوق العاده، سرفاصله حرکت قطارها کاهش می یابد.

تمدید حرکت قطارها در دوپنجشنبه پایانی سال تا ساعت ۲۴


نایبی در ادامه با اشاره به سنت حسنه زیارت اهل قبور و شهدا در پنجشنبه آخر سال خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه پنجشنبه ۲۸ اسفند در آستانه سال تحویل است، پیش بینی می شود که پنجشبه قبل از آن یعنی ۲۱ اسفند هم مترو با استقبال مسافران برای تردد به سمت بهشت زهرا(سلام الله علیها) روبرو باشد.

وی گفت: به همین خاطر شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری برای رفاه حال بیشتر مسافران در دو پنجشنبه آخر سال تمهیدات ویژه ای در نظر گرفته و ضمن کاهش سرفاصله حرکت قطار ها، خدمات رسانی خود را تا ساعت ۲۴ تمدید کرده است.

خدمت رسانی شبانه روزی در هنگام تحویل سال نو


مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: با توجه به تحویل سال نو در ساعت ۲ بامداد روز شنبه، به منظور رفاه مردم برای حضور در حرم مطهر امام(ره) و مزار شهدا و عزیزان از دست رفته خود در ساعات پایانی سال، حرکت قطارهای مترو در جمعه آخر سال و ساعات منتهی به سال جدید، در خط یک به صورت ۲۴ ساعته خواهد بود، تا شهروندانی که تمایل دارند لحظه تحویل سال در کنار عزیزان از دست رفته خود باشند از این خدمات ویژه مترو استفاده کنند.

وی با تاکید بر اطلاع رسانی مداوم در خصوص برنامه حرکت قطارها در ایستگاه های مترو از مردم خواست به این اطلاع رسانی ها در ایستگاه ها و واگن ها توجه کنند تا با مشکلی روبه رو نشوند.
نایبی در پايان خاطر نشان كرد: مسافران توجه داشته باشند كه رعايت نكات ايمني جهت جلوگیری از تاخیر در تردد قطارها اهميت زيادي دارد، به ويژه در خصوص جلوگیری از بسته شدن درها به هشدارهای ماموران مترو دقت کنند.