به گزارشافکارنیوز،مرکز ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد مهدی تندگویان در یکصد و سی و چهارمین جلسه شورا در تذکرات قبل از قرائت دستور، گفت: تذکر نخست من در مورد خرمشهر است، در حالی که قرار بود گزارشی در این زمینه ارائه شود و ردیف بودجه برای آن اختصاص پیدا کند اما همچنان هیچ گزارشی از سوی شهرداری مطرح نشده و در ردیف‌های بودجه موردی به این امر اختصاص پیدا نکرده است.

نایب رییس کمیسیون شهرسازی و معماری همچنین افزود: تذکر دوم من به برخی بدعت‌های نادرست است که از سوی برخی معاونت‌های شهرداری رخ می‌دهد.

وی خطاب به صلاحی تصریح کرد: این روش خوبی نیست که پاسخ تذکر و مکاتبه اعضای شورا در مطبوعات داده شود.

تندگویان اضافه کرد: من نص صریح قانون را اجرا کردم و در باب موضوعی با معاونت حمل و نقل شهرداری تهران مکاتبه کردم ولی پاسخی دریافت نکردم. در وهله بعد من تذکر دادم اما معاون شهردار پاسخ بنده را در مطبوعات داده و با لحنی عجیب گفته‌اند ما با قدرت پروژه مورد نظر را پیش می‌بریم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: اگر قرار باشد پاسخ مکاتبه و تذکر اعضای شورا در مطبوعات داده شود ما نیز می‌دانیم چگونه مطبوعاتی برخورد کنیم.

گود‌های رها شده تهران تهدیدی بر جان و مال شهروندان


اقبال شاکری، رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در بودجه سال ۹۴ ردیفی برای مکان های عرضه کتاب و کتابخوانی باید در نظر گرفته شود گفت: امروزه برخی گودهای تهران رها شده‌اند که تهدیدی برای جان و مال شهروندان است.

وی بیان داشت: در بازدید که از منطقه ۱۶ و پروژه‌های عمرانی آن داشتیم جا دارد از اقدامات شهرداری این منطقه قدردانی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال ۹۴ گفت: در بررسی بودجه موضوع قیمت واحد کار و نیز احجام مشکل ساز است، به گونه‌ای که در نسخه نهایی دو سوم اطلاعات غلط است.

شاکری افزود: یکی دیگر از موضوعاتی که در تهران مشکل ساز شده گودهای رها شده هستند، در حال حاضر تعدادی از گود‌های تهران رها شده‌اند که تهدیدی برای جان و مال شهروندان به شمار می‌آیند.

رئیس کمیته عمران همچنین یاد آور شد: در لایحه بودجه سال ۹۴ جای خالی مراکز عرضه کتاب و کتاب خوانی دیده می‌شود. بهتر است در این خصوص از ظرفیت‌های مساجد و مراکز فرهنگی، کتابخانه‌های عمومی و قرائت خانه‌های عمومی استفاده شود و ردیف بودجه لازم برای آن پیش بینی شود.

بافت فرسوده همچنان موضوعی مغفول مانده است


مجتبی شاکری، عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به تنظیم بودجه سال ۹۴ گفت: مباحثی که در بودجه است باید کارشناسی تلقی شود و نباید با آن جناحی برخورد کرد.

شاکری افزود: نکته دوم من در مورد طرح دو فوریتی مبنی بر حمایت از اشخاص حقیقی و حقوقی بود که در دستور کار قرار نگرفت و باید به این امر رسیدگی شود.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا همچنین خاطر نشان کرد: یکی از موضوعاتی که امروزه شهروندان با ان دست به گریبان هستند بحثبافت های فرسوده است.

شاکری تصریح کرد: در حال حاضر بودجه ۹۴ نیز در حال عبور است اما همچنان این امر مغفول مانده و مردمی که با این موضوع مواجه هستند بلا تکلیف می باشند.

وی افزود: ما به محدودیت ها و معذوریت های بودجه اگاه هستیم ولی مشکلات مردم در بافت فرسوده هم جدی است.

شاکری یاد اور شد : همانطور که آقای طلایی پیشنهاد فراکسیون بافت فرسوده را داشتند خواستار رسیدگی جدی به این امر می باشم.