به گزارشافکارنیوز،مسعود بصیری در نشست کرسی آزاداندیشی فرصت‌ها و تهدیدهای شبکه‌های اجتماعی، اظهار داشت: شبکه های اجتماعی خارجی متعلق به سازمان‌های جاسوسی هستند، این شبکه‌ها باید فیلتر شده و از نسخه‌های ایرانی استفاده شود. ما چاره‌ای جز مسدود کردن این شبکه‌ها نداریم چرا که در کمال تعجب در حال ارسال اطلاعات شخصی و اجتماعی خود به سرورهای آمریکایی و صهیونیستی هستیم و این بزرگترین آسیب را به داده‌های اطلاعاتی موجود بر روی تلفن‌های همراه وارد می‌کند.

وی با تاکید بر تغییر سبک زندگی ایرانی اسلامی به وسیله اطلاعات و اخبار هدایت‌شده بر روی این شبکه‌ها اظهار داشت: ماموریت شبکه‌های اجتماعی خارجی که بر روی تلفن‌های همراه نصب می‌شود تحلیل شرایط کشور، جمع‌آوری اطلاعات و هدایت افکار عمومی به سمت و سوی خاص و طرح‌ریزی‌شده در اتاق‌های فکر موساد و سیا است ولی عده‌ای در داخل انشاالله ناآگاهانه این ماموریت را همراهی می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه تصریح کرد: امروز دشمن از طریق نفوذ در افکار عمومی و استحاله آن به دنبال راه نجاتی برای خود می‌گردد و رسانه‌های ما موظف به آگاهی‌بخشی و گوشزد کردن خطرات جنگ نرم دشمن هستند.

وی ادامه داد: رسانه ها باید با هوشیاری از طرح مسایل پیش پا افتاده و بدون اولویت دوری کرده و افکارعمومی را به مسایل مهمتری مانند اقتصاد مقاومتی، افزایش تولید داخلی و دشمن شناسی سوق دهند.