به گزارش افکار به نقل از پايگاه خبري حوزه نيوز، حجت الاسلام و المسلمين علي محمدي در حاشيه مراسم معارفه مدير كل جديد اوقاف استان گيلان گفت: دستگاه قضايي، شهرداريها و فرمانداريها براي بازپس گيري اراضي موقوفه به سازمان اوقاف كمك كنند.

محمدی با بیان اینکه مشکلات مختلفی از جانب متصرفانی که مستاجر اوقاف هستند برای این سازمان ایجاد می‌شود، تصریح کرد: متصرفان، حقوق موقوفه را به نرخ عادله و روز و منصفانه پرداخت نمی کنند، در حالی که به لحاظ شرعی و قانونی کار صحیحی نیست.

حجت الاسلام والسملین محمدی همچنین یکی از وظایف شرعی و قانونی سازمان اوقاف و امور خیریه را دریافت نرخ منصفانه از متصرفان مستاجر اوقاف و امور خیریه عنوان کرد و اظهار داشت: متاسفانه برخی از موقوفه خواران، افراد متصرفی هستند که از اول انقلاب اسلامی تا کنون نسبت به تنظیم اجاره نامه با اوقاف اقدام نکرده‌اند و به لحاظ شرعی مسئولیت سنگینی را متوجه خود کرده‌اند، زیرا ضمن انجام کار حرام، عبادت شخص متصرف قابل قبول نیست و کسب و کار او شبهه جدی دارد.

نماينده ولي فقيه در سازمان اوقاف و امور خيريه كشور در خاتمه از مديران به خصوص مديران دادگستري، تشكيلات قضايي، اداره ثبت ، شهرداري و فرمانداريها براي بازپس گيري موقوفات تقاضاي مساعدت و همكاري كرد.