به گزارشافکارنیوز،۲۰ تیر ماه سال ۸۹، رانندگان عبوری جاده خروجی بندرعباس به سمت سیرجان، مأمورین را از جسد مردی که در حاشیه جاده و زیر پل آب گرم گنو افتاده بود؛ مطلع می‌کنند.

به دنبال این خبر مأمورین برای تشخیص صحت و سقم موضوع به محل اعزام شده که کشف جسد مرد نا‌شناس را تایید کردند.

بلافاصله اکیپی از مأمورین مجرب پلیس آگاهی به همراه تیم بررسی صحنه جرم، به سرعت به محل اعزام شده و مشاهده کردند جسد متعلق به مردی در حدود ۴۵ ساله، با مو و سبیل جو گندمی، بود که علامت مشخصه‌اش خالکوبی قلاب ماهیگیری روی بازوی دست چپش است.

جسد به صورت طاق باز، در فاصله کمی از جاده اصلی روی زمین افتاده بود و هیچگونه مدارک شناسایی و هویتی به همراه نداشت و در فاصله چندمتری او دسته کلیدی قرار داشت.

در بررسی‌های اولیه مشخص شد علت احتمالی مرگ متوفی، وارد آمدن جسم برنده(چاقو) به سینه و پهلوی مقتول است که پس از تهیه فیلم و عکس، و انجام اقدامات اولیه، بر اساس دستور بازپرس ویژه قتل، جسد برای تشخیص علت تامه فوت به پزشکی قانونی انتقال داده شد و تحقیقات برای تعیین هویت مقتول، شناسایی و دستگیری قاتل یا قاتلین ادامه پیدا کرد.

در ابتدا مشخصات جسد مجهول‌الهویه در سامانه ویژه پلیس آگاهی ثبت شد و سپس در بانک اطلاعاتی فوق، مشخصات جسد با توجه به داشتن علائم مشخصه(داشتن خالکوبی) با افراد مفقود شده و ربوده شده مطابقت داده شد که متأسفانه توفیقی حاصل نشد.

در ادامه مراتب کشف جسد طی گزارشی برای انجام همکاری در شناسایی هویت جسد مجهول‌الهویه به کلیه پلیس‌های آگاهی‌ استان‌ها اعلام شد که باز هم متأسفانه نتیجه‌ای حاصل نگردید.

چند روز پس از کشف جسد بود که نیابت قضایی‌ای از شهرستان شیراز به این پلیس واصل شد، مبنی بر آدم‌ربایی شخصی به نام " بیداله " که درابتدا از شاکی تحقیق به عمل آمد و او بیان داشت که برادرم از سوی تعدادی که زنی آن‌ها را هدایت می‌کند، از شیراز ربوده شده و به بندرعباس انتقال داده شده است.

پس از استعلام اسمی سوابق متهمین، مشخص شد این افراد سابقه دار بوده و در امر خرید و فروش مواد مخدر فعالیت دارند، لذا با برنامه‌ریزی دقیق و انجام کارهای اطلاعاتی دو نفر از متهمین دستگیر شدند و به مرجع نیابت اعزام گردیدند اما باز هم توفیقی در دستگیری متهم اصلی خانم " پ. " حاصل نشد.

در راستای رسیدگی به پرونده آدم‌ربایی، چندین مرحله مأمورین آگاهی شیراز و خانواده فرد ربوده شده، برای دستگیری متهم اصلی مراجعه کردند که نتیجه‌ای در بر نداشت.

یک سال از تاریخ کشف جسد مرد نا‌شناس می‌گذشت که شکات پرونده آدم‌ربایی به دفتر اداره مبارزه با جرائم جنایی مراجعه کردند.، مشخصات فرد ربوده شده را از آنان خواسته شد که پس از دادن مشخصات ربوده شده حساسیت در خصوص پرونده بیشتر شد و با مشاهده عکس متوجه شباهت عکس به جسد مجهول‌الهویه شدند که به سرعت عکس متوفی در پرونده به آنان نشان داده شد که با دیدن عکس حالت عجیبی به آنها دست داد و با ناراحتی و گریه هویت جسد را شناسایی و اعلام داشتند این عکس برادرمان است.

از سوی دیگر با توجه به متواری بودن متهم اصلی پرونده و تودیع قرار وثیقه سایر متهمین و آزادی آن‌ها از زندان، دستگیری و احضار مجدد متهمین دشوار گردید.

مشخصات دقیق متهم متواری در سامانه ویژه ثبت شد و طی گزارشی همراه با عکس متهمه به کلیه واحدهای انتظامی، برای شناسایی و دستگیری، ارسال گردید.

در ادامه جستوجوی متهمین اطلاع حاصل شد که متهمه به اتهام حمل مواد مخدر دستگیر شده و در بازداشت به سر میبرد که با هماهنگی به عمل آمده متهمه به پلیس آگاهی منتقل شد و در تحقیقات و بازجوییهای فنی و پلیسی به قتل متوفی اعتراف کرد و گفت به دنبال معامله مواد مخدر از او طلبکار بودم اما او طلبش را پرداخت نمیکرد به همین دلیل درشهر شیراز با او قرار گذاشتم و به همراه داماد و برادرم او را به طرف بندرعباس آوردیم و نقشه قتل وی را عملی کردیم.