به گزارشافکارنیوز،اداره پیش بینی سازمان هواشناسی خراسان رضوی از عصر امروز تا اوسط هفه آینده در سال جدید آسمانی ابری همراه با بارش های پراکنده و همچنین بارش تگرگ و وزش باد نسبتا شدید پیش بینی کرد.

رییس اداره پیش بینی سازمان هواشناسی خراسان رضوی در همین رابطه بیان کرد: از عصر امروز جمعه شاهد بارش های پراکنده ای به صورت رگباری و همراه با رعد وبرق در سطح استان خواهیم بود.

یحیی قائنی پور افزود: در روز دوشنبه هفته اینده بر حجم بارش ها افزوده می گردد و طی این مدت علاوه بر وزش باد نسبتا شدید در سطح استان در نواحی مستعد و سردسیر شاهد بارش تگرگ خواهیم بود.

وی افزود: شهر مشهد امروز با افزایش میزان ابر ها با احتمال بارش ۳۰ درصدی همراه است و طی روز های شنبه و یکشنبه هفته اینده احتمال بارش ها به بیش از ۷۰ درصد می رسد.

وی بیان کرد: در۲۴ ساعت گذشته «باخرز» با حداقل دمای یک درجه زیر صفر سردترین و سبزوار با حداکثر دمای ۱۷ درجه سلسیوس گرمترین شهرهای استان خراسان رضوی گزارش شدند.

وی دمای مشهد را نیز در طی ۲۴ ساعت گذشته بین۲ و ۱۰ درجه سلسیوس در نوسان عنوان کرد و گفت: بیشترین میزان بارندگی از ایستگاه هواشناسی تربت حیدریه به میزان ۸.۶ میلیمتر و بیشترین شدت وزش باد از ایستگاه هواشناسی سبزوار و با سرعت ۴۳ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

محورهای منتهی به مشهد مقدس پرتردد ترین محور ها گزارش شد


سیل زائران بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع) و همچنین گردشگران نوروزی و مشتاقان دیدار با مقام معظم رهبری محور های ارتباطی منتهی به مشهد مقدس را نیز از شب گذشته با ترافیک نیمه سنگین همراه کرد.

تردد بیش از حد خودرو ها در محور های ارتباطی و منتهی به مشهد مقدس که از شب گذشته تاکنون با ترافیک نیمه سنگین و سنگین همراه بود همچنان ادامه داشته و در حال حاضر ورودی شهر مقدس مشهد به ویژه بزرگراه شهید شوشتری با تردد و اذدحام خودرو ها همراه است.

رئیس پلیس راه خراسان رضوی با بیان اینکه ترافیک ایام نوروزی امشب به اوج خود خواهد رسید بیان کرد: شب گذشته تا ساعت ۲۳ شاهد ترافیک نیمه سنگین در ورودی‌های مشهد به ‌ویژه در غرب، جنوب و همچنین آزادراه شهید شوشتری بودیم.

سرهنگ محمد صفایی بیان کرد: روز گذشته و امروز محورهای ارتباطی مشهد-نیشابور و همچنین مشهد - تربت حیدریه پر تردد ترین محور های استان بودند.