به گزارش ايسنا، دكتر افشار تموك از اعضاي موسسه درمانگاههاي زنجيرهاي صلواتي ۳۱۳گانه حضرت مهدي (عج) كشور در اين مراسم گفت: درمانگاه صلواتي شهر خلخال جزو نخستين درمانگاههاي اين موسسه است كه در اختيار مردم خلخال قرار ميگيرد.

وی گفت: بر اساس پیش‌بینی موسسه ابتدا ۳۰ درمانگاه در ۱۰ منطقه و ناحیه کشور راه‌اندازی و به تدریح به ۳۱۳ درمانگاه در سراسر کشور افزایش خواهد یافت.

تموک افزود: تمام خدمات ارایه شده در این درمانگاه از جمله خدمات پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی، تزریقات و مسایل مربوط به بهداشت به صورت کاملا رایگان و صلواتی بوده و محدودیتی برای مراجعه افراد اعم از غنی و فقیر به این مرکز وجود ندارد.

وی هدف از انتخاب نام ۳۱۳ برای این موسسه صلواتی درمانی را برگرفته از روایت ۳۱۳ نفر از یاران حضرت مهدی(عج) در زمان حکومت آن حضرت ذکر کرد.

تموک توسعه درمانگاه‌های صلواتی در خارج از مرزهای کشور را از اهداف موسسه درمانگاه‌های صلواتی زنجیره‌ای ذکر کرد.

وی گفت: قصد داریم با ارایه خدمات پزشکی در سطح کشورهای اسلامی به صورت رایگان و صلواتی در خدمت بقیت‌الله آقا امام زمان(عج) باشیم.

تموک افزود: حضور پزشکان و افراد مختلف برای ارایه خدمات پزشکی در این درمانگاه محدودیتی ندارد و هر کس با نیت خالص و خدمت به خلق خدا می‌تواند در بخش‌های مختلف این درمانگاه از پزشکی تا حسابداری و مالی و امورات غیره به صورت صلواتی مشارکت کند.

تموک افزود: در سطح شهرستان‌ها فرماندار، امام جمعه، جمعیت هلال احمر و مسئولان برخی از ارگان‌ها و نهادها اعضای شورای موسس این درمانگاه بوده و مهره های کلیدی و موسسان اصلی آن از افشای نام و سمت خود معذور هستند.

وي اظهار کرد: خدمات پزشكي ارايه شده در اين درمانگاهها مطابق با ضوابط و مقررات وزارت بهداشت و درمان است.