گروه اجتماعی

- در این تهران که به بزرگی مشهور است، آنقدر فضا و امکانات برای تفریح وجود دارد که اگر قصد کنیم، می‌توانیم خیلی زود دست به کار شویم. این دلیل هم که می‌گویند تفریح فقط برای پول‌دارهاست، آنقدر قوی نیست که بتوان مانع این شود که دست از لذت بردن برداریم. همین بهانه‌ای شد تا لیستی از تفریحات مختلف را پیشنهاد دهیم. تا ببینید که با هر بودجه‌ای می‌توان یک تفریح درست و حسابی در این شهر انجام داد و حسابی هم خوش‌گذراند.

+ ۱۰۰ هزار تومان
به گزارش افکارنیوز، اگر پول‌هایتان را جمع کرده و آماده یک تفریح درست و حسابی و البته گران هستید، پیشنهاد ما پاراگلایدر است. این کار برایتان بیشتر از ۱۰۰ هزار تومان آب می‌خورد. اگر از ارتفاع نمی‌ترسید و فکر می‌کنید که می‌خواهید برای تفریحی حدودا نیم ساعته، تجربه پرواز را هم داشته باشید، بروید به شهران. آنجا از هر کسی سراغ ارتفاعاتی که در آن پاراگلایدر سوارها، پرواز می‌کنند را بگیرید، راهنمایی‌تان می‌کنند. وقتی رسیدید، افراد ماهری هستند که رآماده‌اند شما را به ارتفاعات ببرده و از آنجا در آسمان به پرواز درآورندتان.

۱۰۰ هزار تومان
با اینکه بهار آغاز شده است اما با توجه به بارشهای اخیر هنوز هم میتوانید اسکی کنید، یکی از تفریح‌های دیگر می‌تواند اسکی باشد. هم پیست دیزین و هم پیست شمشک آماده است تا یک روز خیال‌انگیز را برایتان به وجود آورد. برای اینکه این تفریح را انجام دهید باید تقریبا صد هزار تومانی خرج کنید. اگر اولین بارتان است که می‌خواهید اسکی کنید، نگران نباشید. به محض رسیدن به این پیست‌ها، می‌توانید علاوه بر اجاره وسایل، از یک نفر آگاه به این ورزش هم درخواست کنید تا آنچه را که لازم است یادتان دهد. بد نیست اگر حوصله زمین‌خوردن در سرما را دارید، یک بار هم که شده این ورزش را تجربه کنید.

- ۱۰۰ هزار تومان
اگر اهل سرعت و هیجان هستید و می‌خواهید کمی کمتر از صد هزار تومان هزینه کنید، پیشنهاد ما کارتینگ است. برای اینکه این تفریح را تجربه کنید، به ورزشگاه آزادی رفته و سراغ پیست کارتینگ را بگیرید. ورودی را که پرداخت کنید می‌توانید تجربه‌ای متفاوت از رانندگی را به دست آورید که حداقل در خیابان‌های تهران امکانش وجود ندارد. فقط حواستان باشد که کارتینگ شاید تنهایی آنچنان دلچسب نباشد اما مسلما اگر با جمعی از دوستان راهی شوید، تجربه‌ای متفاوت خواهید داشت. ماجراهای جوانی در این تفریح، برای خود داستانی دارد که می‌تواند روایت خاطرات خوب آیندتان باشد.

۶۰ تا ۸۰ هزار تومان
می‌گویند بانجی جامپینگ می‌تواند برای دقایقی هم که شده، فکرتان را از هر چیزی که آزارتان می‌دهد، خالی کند. پرش از ارتفاع! این هیجان بین ۶۰ تا ۸۰ هزار تومان خرج دارد. کافی است به بام تهران یا همان توچال رفته و وارد محوطه بانجی جامپینگ شوید. اگر می‌ترسید یا قلبتان مشکل دارد، دور این تفریح را خط بکشید. البته خودشان جانب احتیاط را رعایت کرده و قبل از ورود از شما امضا می‌گیرند که هیچ مشکلی از این بابت‌ها نداشته باشید. اگر کمی می‌ترسید اشکالی ندارد، به یک بار تجربه کردن می‌ارزد. پیش به سوی آدرنالین!

۴۰ تا ۶۰ هزار تومان
اگر می‌خواهید هیجان سرعت را تجربه کرده و ۴۰ تا ۶۰ هزار تومانی برای این تفریح کنار گذاشتید، پیشنهاد ویژه ما سورتمه تهران است. آدرس: میدان تجریش، خیابان دربند، کوچه اسدالهی، بعد از سازمان آب بوستان جنگلی گلاب‌دره. زمان: روزهای عادی از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب، پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات از ۱۰ صبح تا ۱۲ شب. سورتمه چیزی شبیه ترن هوایی است با این تفاوت که کنترل سرعت آن با شماست و می‌توان آن را تا ۴۰ کیلومتر هم افزایش دهید. هیجان داستان جایی به اوج می‌رسد که به سربالایی و سرپایینی‌های ریل می‌رسید. شک نکنید که این وسیله می‌تواند خاطره‌ هیجان یک روز از جوانی‌تان را برایتان رقم بزند.

۲۰ تا ۴۰ هزار تومان
یک پیشنهاد فرهنگی! اگر می‌خواهید بین ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان خرج کنید، بهترین پیشنهاد ما، رفتن به یکی از تئاترهایی است که این روزها در سالن‌های مختلف شهر، در حال اجراست. بعضی از این تئاترها به اعتقاد منتقدان و کارشناسان واقعاً باید دیده شوند! پس بد نیست که اگر کمی ذوق هنری دارید، با هزینه‌ای بسیار کم به یکی از این سالن‌ها رفته و تئاتر ببینید.

۱۰ تا ۲۰ هزار تومان
سینما! اینروزها در تهران خوشبختانه سالنهای سینِما آنقدر زیاد شده است که میتوان تجربه فیلم دیدن را در سینماهای خوب، به راحتی فراهم کند. از قضا فیلمهای قابلی هم روی پرده رفته که هر کدامشان میتواند جذابیت خاص خود را داشته باشد. هزینهای هم ندارد. پس دست بجنبانید و تا این فیلمهای خوب هنوز روی پرده هستند، خودتان را به یکی از سینماهای شهر برسانید.