سلامت نیوز :
در زیر به برخی توصیه های غذایی می پردازیم.

گروه خونی O
افراد این گروه باید از غلات و محصولات لبنی کمتر استفاده کنند. علت اصلی افزایش وزن این افراد گلوتن است. گروه خونی O باید گوشت گاو بدون چربی یا گوشت بره، بوقلمون، مرغ و غذاهای دریایی و لوبیا، کلم پیچ و سبزی را در برنامه غذایی خود بگنجانند. در مورد ورزش هم باید هر روز تمرینات سبک و نرمش داشته باشند.

گروه خونی A
این گروه باید تمرکز بیشتری بر وعده های غذایی گیاه خواری داشته باشند و محصولات لبنی ومرغ را محدود کنند. رژیم غذایی این دسته افراد باید شامل سبزیجات خام یا بخارپز شده عدس، لوبیا، غلات سبوس دار باشد. یوگا و پیاده روی پرثمرترین ورزش برای این دسته افراد است.

گروه خونی B
افراد این گروه خونی غالبا سیستم ایمنی بدنشان قوی تر از سایرین است. این گروه می توانند غذای متنوع تری انتخاب کنند من جمله غذاهای دریایی، گوشت بره، گوشت گاو و فرآورده های لبنی، همچنین جو، ارزن، سبزی و میوه و …
در مورد ورزش هم دوچرخه سواری، تنیس و شنا را توصیه می کنیم.

گروه خونی AB
گروه خونی AB پیچیده ترین گروه خونی است . محصولات توصیه شده به این گروه افراد : بره ، بوقلمون ، تخم مرغ ، محصولات لبنی ، برنج ، آلو و آلبالو است . این دسته باید به طور منظم فعالیت ورزشی داشته باشند . یوگا ، شنا و تنیس هم می تواند برایشان سودمند باشد .