به گزارش افکارنیوز، فصل بهار به یک برنامه ثابت تبدیل شده است؟ سکنجبین یا در واقع سرکه و انگبین، مخلوطی است از سرکه و عسل که به میزان و مقدار معین با هم مخلوط می‌کنند و شربتی خوش‌گوار و معطر و فرح بخش به‌وجود می‌آورند.

با خواص سکنجبین آشنا شویدسکنجبین باعثدفع رطوبت زاید از معده و روده‌ها می‌شود و نقش مهمی در تقویت دستگاه گوارش دارد. در تهیه این شربت از سرکه استفاده می‌شود و سرکه قابلیت نفوذ بالایی دارد؛ به مفاصل هم نفوذ کرده و مواد و رطوبت مفاصل را از بین می‌برد، همچنین باعثتحلیل رطوبت بد بدن می‌شود.

این شربت برای حفظ سلامت افراد گرم مزاج بسیار مفید بوده و باعثایجاد سردی در کبد‌های گرم می‌شود. خاصیت مهم سکنجبین رفع عطش است و مصرف آن در روزهای گرم از تشنگی مفرط جلوگیری می‌کند. این شربت گرفتگی عروق را رفع و معده را تقویت کرده و از صفرای رقیق پاک می‌کند.


برای تهیه سکنجبین، این مواد را لازم دارید: سرکه۲ لیوان، عسل ۵ لیوان، آب ۴ لیوان ولی مقدار آن به غلظت مورد نظر شما بستگی دارد. ابتدا سرکه و عسل و آب را مخلوط کرده بجوشانید و کف آن را بگیرید تا به یک‌چهارم برسد و به قوام برسد، ‌البته عده‌ای معتقدند آنقدر باید بجوشد تا یک پنجم مخلوط باقی بماند. هر زمان به غلظت مورد نظر رسید سکنجبین شما آماده است و می‌توانید پس از خنک شدن، آن را به‌صورت شربت و یا با کاهو میل کنید. در تهیه سکنجبین می‌توان از عرق نعناع یا از خود نعناع هم استفاده کرد تا از عطر و خواص آن بهره‌مند شد.

مصرف کاهو با سکنجبین باعثافزایش اشتها می‌شود. اگر آب پخته کاسنی را با سکنجبین میل کنید بهترین داروی تب‌های طولانی و مداوم است.
يك نكته مهم مصرف سكنجبين براي افرادي كه سرفه ميكنند مناسب نيست و سرفه آنها را تشديد ميكند.