به گزارشافکارنیوز،مهدی چمران در یکصد و چهل و یکمین جلسه شورای شهر تهران که صبح امروز در بوستان جنگلی یاس برگزار شد، ضمن اشاره به نامگذاری سال ۹۴، از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی، اظهار داشت: باید سخنان مقام معظم رهبری که در ابتدای سال جاری فرمودند سرمشق خود قرار دهیم.

وی تصریح کرد: ما ملتی هستیم که متکی بر خودمان هستیم و ملتی مستقل هستیم و قطعا اگر ملت و دولت با هم نباشند نمی‌توان ادامه حیات داد.

چمران اظهار امیدواری کرد: با همدلی دولت و ملت شاهد ایرانی آبادتر از گذشته باشیم.

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه باید بر میزان همدلی و همزبانی بیفزاییم، گفت: با همدلی و همزبانی و همراهی دولت و ملت قطعا منسجم‌تر از گذشته در برابر ابرقدرت‌هایی که می‌خواهند ما را حذف کنند خواهیم ایستاد.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای لوزان سوئیس و موفقیت تیم هسته‌ای در این مذاکرات، گفت: در سال‌های اخیر با تحریم‌های ظالمانه‌ای روبرو بوده‌ایم که خوشبختانه با تلاش فراوان دولت و تیم مذاکره هسته‌ای به نتایجی رسیده‌ایم که امیدواریم در آینده نزدیک طرف‌های مذاکره کننده با شفافیت و صراحت به وعده‌های خود عمل کنند.

وی ادامه داد: در ۱۷ اسفند ماه نیز مقام معظم رهبری در دیداری که با مسئولان محیط زیست داشتند نکاتی را مطرح نمودند که در ادامه شهرداری تهران با ورود به بوستان جنگلی قوچک اقدامات اولیه را برای آماده‌سازی این بوستان و واگذاری آن به مردم انجام داد.

چمران خاطر نشان کرد: بوستان جنگلی یاس حدود ۱۴۰۰ هکتار است که شهرداری تهران توانست در یک کار جهادی و شبانه‌روز اقداماتی را از جمله فراهم کردن جاده‌ها، مبلمان جنگلی و سایر نیازها انجام دهد.

چمران همچنین از سایر معاونت‌های شهرداری تهران از جمله معاونت خدمات شهری، شهرداران مناطق یک و ۴ در خصوص آماده‌سازی بوستان جنگلی یاس تشکر کرد.

رئیس شورای شهر تهران در پایان درگذشت خواهر مقام معظم رهبری، والده ریاست جمهور، همسر گرامی حضرت آیتالله جنتی و همچنین درگذشت همسر مکرمه آیتالله خاتمی را تسلیت گفت.