به گزارشافکارنیوز،در ساعت ۱۱ روز بیست و نهم بهمن ماه سال گذشته، برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، وقوع یک فقره سرقت منزل در شهرری – میدان نماز – خیابان گل‌ها به کلانتری ۱۳۱ شهرری اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت منزل و به دستور شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که با حضور کارآگاهان در محل سرقت، در همان مراحل اولیه بررسی محل سرقت، مشخص شد که سارق یا سارقان با استفاده از کلید در محل سرقت و ضمن اطلاع دقیق از محل نگهداری طلا و جواهرات و همچنین اطمینمان از عدم حضور مالباخته، اقدام به سرقت بیش از ۳۰۰ میلیون تومان طلا و جواهرات(بنا به گفته مالباخته) کرده‌اند؛ لذا با توجه به نتایج به دست آمده از محل وقوع سرقت، تحقیقات از اطرافیان و افراد مرتبط با مالباخته در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش خانمی به نام لیلا رحیمی به عنوان مستأجر اقدام به اجاره یک واحد مسکونی در طبقه پائین محل زندگی من کرد و طی همین مدت کوتاه(کمتر از دو هفته) با من طرح دوستی ریخت و به بهانه‌های مختلف، مرتباً به منزلم رفت و آمد داشت تا اینکه چند روز پیش و به بهانه اینکه به علت داشتن مشکلات مالی قصد قصد رفتن به شهرستان و زندگی با خانواده‌اش را دارد، قرارداد اجاره را فسخ و پس از بازپس گرفتن پول ودیعه مسکن(مبلغ ۸ میلیون تومان)، خانه را تخلیه کرد.

با توجه به اظهارات مالباخته کارآگاهان به بررسی هویت لیلا رحیمی پرداخته، با بررسی تصویر مدارک شناسایی ارائه شده از سوی این شخص در زمان تنظیم قرار داد اجاره منزل مشخص شد که خانمی به نام «لیلا رحیمی» با مشخصات هویتی ثبت شده در داخل مدارک شناسایی ارائه شده جهت تنظیم قولنامه منزل، وجود خارجی ندارد و به احتمال بسیار فراوان این شخص پس از جلب اعتماد و در زمان تردد به منزل مالباخته، از محل نگهداری طلا و جواهرات و میزان آنها اطلاع پیدا کرده و در ادامه پس از سرقت کلید منزل، دیگر اقدامات خود جهت اجرای نقشه سرقت طلا و جواهرات را انجام داده است.

در شرایطی که تحقیقات جهت دستگیری لیلا رحیمی در دستور کار کارآگاهان قرار داشت، پرونده سرقت مشابه دیگری این بار در شهرری – میدان نارنج به پایگاه نهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

بررسی اظهارات مالباخته نشان داد که در زمان سرقت، وی به قصد ملاقات با یکی از دوستانش به نام لیلا رحیمی که به تازگی با وی در یک آرایشگاه زنانه آشنا شده از منزل خارج اما پس از عدم حضور این شخص در محل ملاقات و عدم پاسخگویی به تماس‌های وی، مجدداً به منزل بازگشته که متوجه سرقت طلا و جواهرات خود می‌شود.

مالباخته در خصوص علت گذاشتن قرار ملاقات با «لیلا رحیمی» به کارآگاهان گفت: چندی پیش و در یک آرایشگاه زنانه با این خانم آشنا و در ادامه دوست شدم؛ طی این مدت لیلا چندین بار به منزل ما رفت و آمد داشت و به واسطه همین رفت و آمدها در جریان برخی مشکلات من قرار گرفت؛ لیلا مدعی شد که یک دعا نویس را می‌شناسد که قادر است مشکل مرا حل کند و به بهانه ملاقات با این شخص، با من قرار گذاشت تا به ملاقات این شخص برویم اما هرچقدر منتظر ماندم، او به محل قرار نیامد و من نیز به خانه بازگشتم که متوجه سرقت طلا و جواهرات خود شدم.

در زمان انجام چهره نگاری از دومین مالباخته، وی اظهار داشت که تصویری از لیلا رحیمی در گوشی تلفن همراه وی وجود دارد که بلافاصله این تصویر استخراج و در اختیار کارآگاهان قرار گرفت و تصویر به دست آمده، توسط شاکی اول پرونده نیز مورد شناسایی قرار گرفت و وی عنوان داشت که این همان شخصی است که خانه‌اش را اجاره کرده بود.
با بدست آمدن تصویر متهم پرونده و شناسایی هویت واقعی این شخص به نام «منصوره. ب»(متولد ۱۳۵۰) به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار و دارای سابقه محکومیت، اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه وی آغاز و سرانجام آخرین مخفیگاهش در ۲۴ متری شهرری شناسایی و در بیستم فروردین ماه امسال، دستگیر شد.

منصوره که پس از شناسایی از سوی مالباختگان و کشف مقادیری از طلا و جواهرات مسروقه از داخل مخفیگاهش چاره‌ای جز اعتراف نداشت، خریدار طلا و جواهرات مسروقه را نیز در محدوده بازار تهران معرفی کرد که ضمن انجام هماهنگی لازم با مقام قضایی، این شخص دستگیر و مقادیر متنابهی از جواهرات مسروقه از وی کشف شد.

سرهنگ کارآگاه حسین زارع، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به احتمال وقوع سرقتهای مشابه، قرار بازداشت قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهمه جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.