به گزارشافکارنیوز،سازمان جهانی بهداشت در اوت سال ۲۰۱۴ اعلام کرد: شدیدترین مورد شیوع ابولا که از ماه دسامبر سال ۲۰۱۳ آغاز شده موجب ضرورت توجه بین‌المللی به حوزه سلامت عمومی شد و مقامات حوزه سلامت را مجبور ساخت تا اقدامات تقابلی با آن را تقویت کنند.

دکتر «بروس آیلوارد» نماینده ویژه سازمان جهانی بهداشت در موضوع بیماری ابولا گفت: کمیته اضطراری این سازمان در حفظ این دیدگاه کاملا قاطع است.

در اطلاعیه این کمیته آمده‌ است: به دلیل پیشگیری بهتر و کنترل فعالیت‌ها در غرب آفریقا به نظر می‌آید مجموع خطرات ناشی از شیوع این ویروس در تمام کشورهای جهان به شدت کاهش یافته و از تعداد موارد ابتلا به آن در کشورهای لیبریا، سیرالئون و گینه کاسته شده‌ است.

در هفته گذشته تعداد ۳۰ مورد تایید شده از ابتلا به ویروس ابولا گزارش شده‌ است. همچنین در هفته منتهی به پنجم آوریل هیچ مورد تایید شده‌ای در لیبریا وجود نداشته و آمار ابتلا در سیرالئون و گینه به ترتیب ۹ و ۲۱ مورد بوده‌ است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت این ویروس به فوت ۱۰ هزار و ۵۸۷ تن از مجموع ۲۵ هزار و ۵۵۶ مورد مبتلا به این بیماری منجر شده است.