به گزارشافکارنیوز،رضا تقی‌پور درباره اتمام ساخت مصلای امام خمینی و تکذیب این خبر از سوی روابط عمومی مصلا، اظهار داشت: اعضای شورای شهر در جلسه فصلی مدیران شهرداری که صبح امروز برگزار شد، حضور داشتند و از جمله مواردی که در این جلسه طرح شد موضوع اتمام ساخت مصلی بود.

وی افزود: قالیباف در توضیحات خود گفت پیش از پایان سال گذشته با مقام معظم رهبری دیداری به منظور ارائه گزارش و کسب رهنمود از ایشان داشته است؛ رهبر معظم انقلاب در این دیدار دو مطالبه از شهردار را بیان کردند که یکی از آنها درباره بوستان یاس و دیگری درباره ساخت مصلی بوده است.

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: ایشان خطاب به قالیباف فرمودند کار مصلی تهران را برعهده بگیرید و آن را به پایان برسانید زیرا روند ساخت آن طولانی شده است. قالیباف در ادامه گفت: براین اساس مازیار حسینی که پیش از این معاون فنی و عمران شهرداری بوده را به عنوان مشاور عالی خود و مجری طرح مصلی منصوب کرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که اشکال کار این بوده که پیش از انجام توافقات با مسئولان مربوطه مصلا این خبر مطرح شده است یا خیر، گفت: اطلاعات ما در این حد است و اینکه قبلا با هیئت امنای مصلی یا افرادی که مسائل عمرانی مصلا را برعهده دارند هماهنگی صورت گرفته است یا خیر را نمی‌دانم.

تقیپور افزود: اگر بحث اعتبارات برای این اقدام مطرح شود قطعا قالیباف روال قانونی را طی میکند زیرا بودجههای شهر در شورا بسته میشود و قالیباف نیز در جلسه امروز خود بشدت تاکید کرد که هیچ اقدامی خارج از مصوبات شورا و بودجه انجام نشود. با توجه به اینکه فرمایش مقام معظم رهبری است و اوامر ایشان برای همه مطاع است قطعا این روال طی خواهد شد و بودجه آن به عنوان اصلاحیه به تایید شورا خواهد رسید.