به گزارش افکارنیوز، علی‌اصغر فانی عصر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به پرداخت بخشی از معوقات بازنشستگان فرهنگی تا ۱۲ اردیبهشت ماه سال جاری اظهار کرد: آغاز سال تحصیلی ۹۵ ۹۴ باقی‌مانده معوقات مذکور پرداخت می‌شود.

وی در ادامه افزود: اگر مسئولان صادق باشند و اعتماد مردم را جلب کنند این اعتماد موجب همدلی و هم‌زبانی می‌شود.

فانی وزارت آموزش و پرورش را میراث‌دار ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز و پنج هزار شهید معلم فرهنگی دانست و بیان کرد: شهیدان رجایی و باهنر در راس شهدای آموزش و پرورش هستند.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر نیز در جلسه مذکور علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش را فردی اخلاق‌محور و پیگیر توصیف کرد و گفت: نگاه ویژه رئیس جمهور و وزرا موجب ارتقای اعتبارات ۲.۵ برابری گیلان نسبت به دیگر استان‌ها در این سفر شده است.

محمدحسین قربانی بر پرداخت معوقات بازنشستگان فرهنگی تاکید کرد و افزود: طبقه‌بندی و صدور احکام فرهنگیان، پرداخت حق‌التدریس فرهنگیان و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام استانی از جمله انتظار مردم گیلان از رئیس جمهور است.

حسین اسماعیلیان فرماندار آستانه‌اشرفیه نیز در جلسه شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه حضور کاروان تدبیر و امید نقشه راه توسعه گیلان را رقم می‌زند، اظهار کرد: گیلان بهشتی گمشده محسوب می‌شود و شهر آستانه‌اشرفیه یکی از شهرهای این بهشت است.

دیدار با آیتالله محمدعلی امینیان نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، حضور در گلزار شهدا و زیارت حرم آقا سید جلالالدین اشرف (ع) از برنامههای سفر علیاصغر فانی وزیر آموزش و پرورش به آستانهاشرفیه بود.