به گزارش افکارنیوز، آیت‌الله محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار کرد: آل‌سعود که داعیه‌‌دار خادم‌الحرمین هستند با وحشیانه‌ترین اعمال یعنی کشتار مردم یمن آن هم با سلاح‌های ممنوعه روی رژیم سفاک و جنایتکار و کودک‌کش اسرائیل را سفید کرد. درندگی این رژیم فاسد و نامشروع در جهان به نمایش گذاشته شده است.

وی ادامه داد: تمام جنایاتی که در کشورهای اسلامی بحرین، سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان، لبنان و یمن روی داده همه هزینه‌های آن با دلارهای نفتی عربستان تامین شده است. اگر رژیم اسرائیل با تحمیل جنگ ۳۳ روزه به لبنان و جنگ با غزه و ترور در کشورهای مسلمان از جمله ایران و دانشمندان هسته‌ای صورت می‌گیرد با تقبل هزینه‌های آن از سوی رژیم سعودی تحقق یافته است.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: بنابراین امروز رژیم آل سعود فاسدترین و جنایتکارترین رژیم در جهان است و سرنوشت این رژیم شبیه سرنوشت شوم و نکبت‌بار رژیم فاسد اسرائیل است. قرائن و شواهد گویای این حقیقت است که تجاوز ۲۸ روزه به یمن بزرگ‌ترین شکست برای این رژیم و پیروزی بزرگ برای ملت مقاوم و عدالت‌خواه یمن است.

لطفی تصریح کرد: عربستان سعودی با شروع جنگ یکطرفه علیه ملت مظلوم یمن بنا داشت با استفاده از اهرم تهدید نظامی جنبش و انقلاب استقلال‌طلبانه و اسلام خواهانه مردم به پا خاسته یمن را با شکست مواجه سازد و مانع پیروزی انقلاب اسلامی آنها شود.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: افزون بر این، پرداخت هزاران دلار به مخالفان جمهوری اسلامی به ویژه سران فتنه ۸۸ برای آشوب و ناامنی در کشور و تقبل بخشی از هزینه‌های انتخابات ریاست جمهوری در پرونده سیاه این رژیم ثبت و ضبط است.

وی ادامه داد: پشتیبانی مالی از گروهک‌های ضد انقلاب، منافقین، بهایی‌ها، سلطنت‌طلب‌ها، حزب مشارکت، فدائیان خلق، اصلاح‌طلبان، کومله، پژاک و … بر کسی پوشیده نیست. در نهایت ناکامی و شکست عملیات هوایی و بمباران وحشیانه آل سعود به مردم یمن شباهت زیادی با تهاجم هوایی رژیم صهیونیستی به نواز غزه و ناکامی آن رژیم دارد.

ولایت‌پذیری، دشمن‌شناسی و آرمان‌گرایی مهم‌ترین ویژگی سپاه است

خطیب جمعه ایلام همچنین به سالروز تاسیس سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: سپاه پاسداران کارآمدترین مولود انقلاب است که در راستای پاسداری و صیانت از انقلاب و آرمان‌های امام و امت و شهیدان درخشان‌ترین کارنامه را در انقلاب و نظام دارا است.

وی ادامه داد: ولایت‌پذیری، دشمن‌شناسی و آرمان‌گرایی مهم‌ترین ویژگی این نهاد مقدس است. عناد دشمن با این نهاد مقدس به این خاطر است که سپاه سد محکمی در برابر دشمنان به ویژه منافقین و گروهک‌های ضد انقلاب ایجاد کرده و بارها ضربات کوبنده‌ای را از سپاه دریافت کرده‌اند.

لزوم تحقق سیاست‌های رهبری در بخش سلامت

نماینده ولی فقیه در استان ایلام همچنین به هفته سلامت اشاره کرد و افزود: یکی از بهترین طرح‌ها اجرای ابلاغ رهبری در عرصه سلامت جامعه است، اگر این طرح به درستی اجرایی شود قطعا بزرگ‌ترین تحول در نظام سلامت کشور روی خواهد داد.

خطیب جمعه ایلام همچنین به سالروز شهادت امام هادی (ع) نیز اشاره کرد و ادامه داد: شاهکار امام هادی(ع) و میراث علمی و فرهنگی امام معرفی جایگاه امامت و زیارت جامعه کبیره است.