به گزارشافکارنیوز،" سازمان بیمه سلامت همچنان بلاتکلیف است " تیتری که جندی پیش منتشر شد و جزییاتی از شرایط بیمه سلامت در آن ذکر شد.

انوشیروان محسنی بندپی دومین مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بود که ۲۴ فروردین سال جاری با حکم علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جایگزین هاشمی در سازمان بهزیستی شد.

این تغییرات و جابه‌جایی به گفته ربیعی به دلیل افزایش خدمات به جامعه هدف بود و ربیعی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان بهزیستی خاطر نشان کرد که بیمه سلامت در یکسال گذشته بالغ بر ۸ میلیون نفر را تحت پوشش بیمه سلامت همگانی قرار داد.

در حالی این تغییرات در دو سازمان زیر مجموعه وزارت رفاه صورت گرفته است، که سازمان بیمه سلامت پس از رفتن محسنی بندپی بدون مدیر عامل و سرپرست اداره می‌شود.

۲ اردیبهشت سال گذشته، سازمان بیمه سلامت توانست در یک مدت زمان تعیین شده بیش از ۸ میلیون نفر را تحت پوشش بیمه سلامت همگانی قرار دهد و به نظر می‌رسید در نخستین سالگرد طرح بیمه همگانی به موفقیت‌های بهتری دست پیدا کند که با توجه به شرایط سازمان بیمه سلامت این توقع بیهوده‌ای است!

به هر صورت سازمان بیمه سلامت همگانی این روزها بدون رئیس و سرپرست است و ظاهراً قرار هم نیست فعلاً هم اتفاقی در این مجموعه شکل بگیرید.

پس از تغییر مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، اسامی برای مدیریت بر سازمان بیمه سلامت منتشر شد که البته ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در خصوص رئیس جدید بیمه سلامت شخصاً تصمیم گیری خواهم کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که چه زمانی مدیر جدید سازمان بیمه سلامت معرفی خواهد شد، گفت: به موقع اعلام می شود.

اما در روزهای اخیر اسامی برخی دیگر برای مدیریت بر سازمان بیمه سلامت شنیده می‌شود که نگرانی‌های را برای بخش بیمه‌ای کشور به وجود آورده است، اسامی که نگران کننده است!

در حال امیدواریم آقای وزیر در اسرع وقت تکلیف بیمه سلامت را مشخص کند تا این سازمان در کنار وزار بهداشت گامهای بعدی برای طرح تحول سلامت را بردارند، گامهای که اگر افراد نابلد در مجموعه سازمان بیمه سلامت وارد شوند به طور قطع شاهد اتفاقات ناخوشایندی خواهیم بود.