به گزارشافکارنیوز،اقبال شاکری درباره ساخت و ساز در محله ازگل واقع در شهرداری منطقه یک شهر تهران، اظهار داشت: درباره این موضوع پیگیری‌های فنی انجام شد و با قالیباف شهردار تهران و شهردار منطقه یک به گفت‌وگو پرداختیم؛ امیدوارم با حمایتی که قالیباف اعلام کرد این نقطه به فضای عمومی مورد نیاز شهر و شهروندان تبدیل شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر ادعای ساخت و ساز در این نقطه توسط ذی‌نفوذان شورای شهر، ‌ ادامه داد: در گفت‌وگوهای بین مردم و برخی از عوامل این حرف‌ها رد و بدل شده است که امیدواریم صحت نداشته باشد و این نوع ادبیات از سوی عوامل مدیریت شهری نباشد.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: این نقطه یک گذر ۱۲ متری بن بست بوده که مردم گاهی از آن استفاده می‌کردند اما دسترسی اصلی از مسیر دیگری بوده و در اسناد محدوده پلاک‌ها هم به این گذر ۱۲ متری اشاره شده است. در بررسی‌هایی که انجام دادیم نیز نقطه مذکور در بخش تجهیزات شهری اعلام شده و عبور کابل‌های فشار قوی و تونل‌های فاضلاب شهری نشان می‌دهد این نقطه یک فضای عمومی است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیتی که این گذر دارد و می‌تواند برای اهالی محل به عنوان یک فضای سبز مورد استفاده عمومی باشد بهتر است از ساخت و ساز در ‌آن خودداری شود و با توجه به کمبود فضای سبز و عمومی در شهر با تبدیل آن به فضای عمومی مردم را خشنود کنیم. این منطقه جزء مناطق برخوردار است و بعید می‌دانم این قطعه کوچک برای شهرداری منطقه اهمیت استراتژیک داشته باشد.

شاکری در پاسخ به اینکه مالکیت زمین گودبرداری شده متعلق به کیست؟ گفت: این زمین در اختیار شهرداری است و طبق طرح تفصیلی در پهنه تجهیزات شهری قرار دارد حتی اگر مسکونی باشد با توجه به موقعیت محصور آن بین ساختمان‌های مسکونی فعلی فضای تنفسی محسوب می‌شود و بهتر است آن را به دیگران نفروشیم که اتفاق دیگری در آن رخ دهد.

وی اظهار داشت: شهرداری اعلام کرده به دلیل اینکه زمین در اختیار شهرداری است میتواند هرگونه کاربری روی آن بگذارد ما هم نمیخواهیم منکر این حق شهرداری شویم اما به نظر میرسد تبدیل این نقطه به فضای مسکونی از نظر مدیریت شهری جلوه خوبی در اذهان عمومی ندارد. جلوگیری از ساخت و ساز در این نقطه آنقدر برای اهالی محل مهم است که اعلام کردند برای بهبود فضای عمومی حاضر هستند در پرداخت هزینههای این کار کمک کنند. شهردار تهران نیز قول داد این نقطه تبدیل به فضای عمومی شود و از ساخت و ساز در آن جلوگیری شود.