به گزارشافکارنیوز،رئیس پلیس فتا خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: کارشناسان پلیس فتا در پی رصد فضای مجازی به تبلیغات گسترده در سایت های تبلیغاتی تحت عنوان فال قهوه مشکوک و تحقیقات خود را در این خصوص متمرکز کردند.

سرهنگ سید محسن عرفانی افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد خانمی جوان با درج شماره تلفن همراهش در سایت های تبلیغاتی از تماس گیرنده می خواست تا مبلغ مورد نظر را به حساب مشخصی واریز کرده و پس از اطلاع از واریز شدن وجه مذکور وی به صورت تلفنی نتیجه فال قهوه را اعلام می کند.

سرهنگ عرفانی تصریح کرد: ماموران پس از جمع آوری ادله دیجیتالی با هماهنگی مقام قضایی وارد عمل شده و متهم را در مخفیگاهش در شهر مشهد دستگیر کردند.

سرهنگ عرفانی خاطر نشان کرد: متهم ۳۵ ساله در بازجویی‌های به عمل آمده به ۷۰۰ فقره کلاهبرداری با شیوه گرفتن فال قهوه به صورت تلفنی اعتراف کرد.

وی با اشاره به معرفی متهم به مقام قضایی از کاربران اینترنت خواست به تبلیغات و آموزشهای فال و فالگیری اینترنتی هرگز اعتماد نکنید، زیرا آسیبهای ناشی از آن مشکلاتی همچون - اعتیاد به فال و ایجاد مشکلات روحی و روانی - از هم پاشیدگی خانوادهها- کلاهبرداری و ضررهای مالی- آسیبهای جانی و غیره را بدنبال دارد.