به گزارشافکارنیوز،مهدی چمران در جریان یکصدو پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران که صبح امروز با حضور سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین محمدباقر قالیباف شهردار تهران برگزار شد، اظهارداشت: در دوره چهارم شورای شهر کمیسیون‌های جدیدی منجمله کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری و همچنین کمیسیون شهرسازی و معماری و کمیسیون نظارت در شورا اضافه شده است.

وی با اشاره به فعالیت کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری گفت: این کمیسیون بنا به اهمیت سلامت شکل گرفته است که در طرح جامع شهر تهران دو موضوع مهم در ارتباط با سلامت پیش‌بینی کرده‌ایم که از آن جمله ساماندهی مراکز بهداشتی و ساماندهی مراکز درمانی است.

رئیس شورای شهر تهران گفت: در بحثبهداشت، شورا و شهرداری جایگاه اصلی و اساسی را دارند و در این زمینه می‌توانند مؤثر باشند.

چمران با اشاره به موضوعات بهداشتی و پیشگیری گفت: قطعاً پیشگیری بسیار موثر و ارزان‌تر از درمان خواهد بود و قاعدتاً شورا و شهرداری در این زمینه می‌توانند با همکاری وزارت بهداشت برنامه‌های سامان یافته‌ای را اجرا کند.

رئیس شورای شهر تهران گفت: متاسفانه به دلیل عدم مدیریت یکپارچه شهری نتوانسته‌ایم اقدامات موثرتری را در حوزه بهداشت و درمان انجام دهیم و امیدواریم با حضور هاشمی وزارت بهداشت و با رویکرد جدید اتفاقات خوبی در این حوزه صورت گیرد.

وی از آمادگی شورا و شهرداری جهت همکاری و همراهی با وزارت بهداشت خبرداد و گفت: ما آماده هستیم در این زمینه گام‌های موثری را با یکدیگر برداریم.

چمران با اشاره به مشکلات و دردسرهای شهروندان در حوزه غذا، آب، میوهجات و سبزیجات گفت: ما مشکلاتی را در این زمینه داریم که بخشی از این مشکلات به وزارت کشور بر میگردند و همه اینها سلامت فیزیکی و روانی شهر را تشکیل میدهند.