به گزارشافکارنیوز،در بخش نخست بازدید سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از شرکت داروسازی سها‌(۲)، از سه دستاورد تولیدشده این شرکت در حوزه کمک به بیماران کلیوی رونمایی شد.

در رونمایی از سه فرآورده دارویی «هسته پِلت»، «قرص سِولامر» و «پِلِت اُورلیتات» تولیدشده شرکت داروسازی سُها، رسول دیناروند، معاون غذا و داروی وزیر بهداشت، محسن ضیایی، رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور، سید حسام‌الدین مدنی، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی و محمود شیخ زین‌الدین، معاون تجاری‌سازی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر ستاری را همراهی می‌کردند.

بنا به گفته مدیران شرکت داروسازی سها و دست‌اندرکاران تولید این سه فرآورده دارویی، امید می‌رود تولید تجاری این سه محصول بتواند گام موثری در درمان بیماران حاد کلیوی برداشته و به پیشرفت اقتصاد علمی صنعت دارویی کشور کمک کند.

همچنین تفاهم‌نامه همکاری میان این شرکت و سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، می‌تواند ضمن کاهش هزینه‌های درمانی بیماران مرتبط، به جلوگیری از خروج ارز برای واردات این دارو اثرگذار باشد.

در دومین بخش بازدید معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از دستاوردهای تازه دارویی، ستاری با حضور در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران، «سها(۱)»، از دستاوردهای دانش‌بنیان فناوری تولید هالوفایبرهای داخلی که قطعه‌ای برای درمان بیماران دیالیزی بوده و خط تولید ماسک نانو که مناسب برای جلوگیری از ورود ذرات و گرد و غبار کوچک‌تر از دو میکرون باشد، بازدید کرد.

بازدید ستاری از خط تولید این فرآوردههای دارویی و تجهیزات پزشکی، پایان بخش مراسم رونمایی از این سه دستاورد جدید دارویی بود.