صدور حکم اعدام قاتل جنایت پل مدیریت، تکذیب خبر تبرئه شدن سعید مرتضوی، آزادی پگاه آهنگرانی و مرضیه وفامهر با قرار وثیقه، جنجال کاریکاتور نشریه شهروند و ... را در گزارش قضایی این هفته بخوانید.

به گزارش مهر، هفته گذشته دو پسر جوان که با تهیه فیلم مستهجن از دو دختر ۱۵ ساله در یکی از شهرستانهای فارس قصد ادامه این رابطه شوم را داشتند بازداشت و راهی زندان شدند. هر دو نفر در بازجویی‌ها به بزه ارتکابی اعتراف کرده و مدعی شدند که با قصد و نیت قبلی دو دختر را به باغی برده و سپس مورد آزار و اذیت قرار داده و از این اقدام شیطانی خود فیلم غیراخلاقی تهیه کرده اند. با توجه به محرز بودن بزه ارتکابی از سوی هر دو نفر از سوی بازپرس پرونده برای آنها قرار بازداشت موقت صادر شد. گفتنی است این پرونده هم اکنون در دست بررسی است و متهمان در زندان به سر می برند.

قاتل جنایت پل مدیریت محکوم به اعدام شد

دادگاه رسیدگی به جنایت پل مدیریت روز چهارشنبه برگزار شد و طی آن «کوشا» متهم به قتل «مهسا» به اعدام در ملاء عام محکوم شد. مقتول که دختری دانشجو بود پس از آنکه مورد اصابت ضربات متعدد چاقو از سوی ضارب قرار گرفت، جان خود را از دست داد و هم‌دانشگاهی وی نیز که او را همراهی می‌کرد بر اثر حمله ضارب مجروح و در بیمارستان بستری شد. کوشا نیز لحظاتی پس از ارتکاب جنایت توسط پلیس و با همکاری شاهدان صحنه دستگیر شد.

پرونده قتل نخبه ایرانی همچنان بدون سرنخ

یک دانشجوی نخبه به نام داریوش رضایی در تهران ساعت ۱۶ شنبه اول مردادماه هدف گلوله فرد یا افرادی تروریست قرار گرفت و به شهادت رسید. در پی وقوع این حادثه، ماموران کلانتری ۱۲۰ سیدخندان بلافاصله قاضی محمد شهریاری بازپرس کشیک قتل پایتخت را در جریان حادثه قرار دادند و به این ترتیب بازپرس جنایی تهران در صحنه جنایت حضور یافت و دستور انجام تحقیقات را صادر کرد. ولی پس از مدت چند روز به گفته دادستان کل کشور هنور سرنخی به دست نیامده است.

تکذیب خبر تبرئه شدن سعید مرتضوی

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای گفت: بعضی‌ قضات در جریان پرونده شکایت از آنها در حادثه کهریزک گفته اند تبرئه شده اند در حالی که این پرونده همچنان باز بوده و بسته نشده است.

۴۵ اعدامی در ۱۲۰ روز

محسنی اژه‌ای گفت: طی چهار ماهه اول امسال ۵۴ نفر محکوم شدند که حکم ۴۵ نفر از آنان اجرا و اعدام شده اند. تعدادی از این اعدامها علنی بوده است. در خصوص این‌گونه جرایم هم باید سرعت عمل به خرج داد و انتظار مردم را برآورده کرد اما باید به محدودیتهای قانونی از نظر زمانی توجه داشته باشیم.

پگاه آهنگرانی و مرضیه وفامهر آزاد می شوند

سخنگوی دستگاه قضا گفت: هیچ‌کس به عنوان خودش مثلا اینکه هنرمند است دستگیر نمی‌شود یا کسی به عنوان روحانی یا بازاری دستگیر نمی‌شود. هر کسی اگر مرتکب جرمی شود یا در مظان اتهامی قرار گرفت تحت تعقیب قرار می‌گیرد. دو نفری هم که مطرح شد بر اساس گزارش رسمی بعضی مراجع امنیتی تحت تعقیب قرار گرفته و بازداشت شده‌اند. طبق خبری هم که من دارم دادستان تهران گفته که تحقیقات مقدماتی پرونده‌ این دو نفر تکمیل شده است. تا الان هم یا با قرار وثیقه آزاد شده‌اند یا امروز و فردا با صدور قرار آزاد می‌شوند.

کاریکاتور نشریه شهروند دردسرساز شد

حجت الاسلام محسنی اژه ای در مورد کاریکاتور یکی از نشریات که در مورد رئیس‌جمهور و اطرافیان وی بود گفت: این مطلب را صبح روز بعد از انتشار متوجه شدم. با دادستان تهران نیز صحبت کردم و البته وی در جریان این موضوع بود و قرار شد مساله را پیگیری کند. هیات نظارت بر مطبوعات نیز این مساله را مطرح کرده و به نشریه مذکور تذکر داده است.

آتش‌سوزی در ساختمان مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال پیگیری است

دادستان کل کشور در مورد آتشسوزی در ساختمان مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز گفت: سیستم اطلاعاتی و قضایی پیگیر موضوع هستند و در مورد اینکه کسی دستگیر شده باشد یا خیر حضور ذهن ندارم.