به گزارش افکارنیوز، محمدعلی سرلک سرپرست دانشگاه پیام نور در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی همایش دانشگاهی و دانشجویی هفته روابط عمومی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر سال همدلی و همزبانی، دولت و ملت گفت: روابط عمومی‌ها در تحقق این شعار نقش بسیار اساسی و مهمی بر عهده دارند.

وی با تاکید بر این که به فراخور تغییرات جامعه، نیاز و سلیقه مخاطب نیز تغییر می‌کند، بیان داشت: وظیفه روابط عمومی انتقال نیاز و سلیقه مخاطب به سازمان مربوطه و همچنین تبیین توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سازمان‌ها به مردم از سوی دیگر است.

سرپرست دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه باید زمینه رشد، تکریم و آموزش نیروهای انسانی فراهم شود، بیان داشت: باید زمینه بهبود فرایندهای کاری و کیفیت بخشی به فرآیندها، فراهم شده و در راستای افزایش رضایت مندی دانشجو تلاش شود.

وی با بیان اینکه نقش روابط عمومی جهت دهی به افکار عمومی است، گفت: مهمتر از کاری که ما در دانشگاه انجام می دهیم استنباط جامعه از فعالیت‌های ما است.

وی افزود: لازم است ما در مورد شناسایی سرمایه‌های اجتماعی که همان دانشجوها هستند بهتر از گذشته عمل کرده و از دانشجویان برای ارتقاء روابط عمومی نظام دانشگاهی کمک بگیریم.

محمد محسن صدر مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور نیز در این نشست با ابراز علاقمندی و تمایل به مشارکت دانشگاه پیام نور برای حضور در همایش دانشگاهی و دانشجویی هفته روابط عمومی ایران گفت: امیدوارم دانشجویان این دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی سهم بزرگی در این همایش داشته باشند.

همچنین حمید رضا کمالی عضو هیات علمی دبیرخانه دانشگاهی هفته روابط عمومی ایران و معاون پژوهشی دانشکده خبر نیز در سخنانی خاطر نشان ساخت: باید دغدغه‌های دانشجویان و اساتید حاضر در همایش به صورت دقیق و کارشناسانه با حضور اساتید و صاحب نظران بررسی شود تا در آینده در دانشکده‌های ارتباطات و رسانه مورد استفاده جدی‌تر قرار گیرد.

همچنین امیدعلی مسعودی؛ مدرس دانشگاه و مدیر گروه ارتباطات دانشگاه سوره تاکید کرد: یکی از چالش‌های فعلی جامعه بی توجهی برخی از فعالان روابط عمومی به اخلاق حرفه ای و افزایش سواد رسانه‌ای در طول مدت همکاری با روابط عمومی‌ها است که باید در این همایش برای طرح مسائل اخلاقی جایگاه مناسبی در نظر گرفته شود.

علیرضا دباغ رئیس دپارتمان فضای مجازی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات نیز موضوع روابط عمومی دیجیتال را حائز اهمیت خواند و از مسئولان اجرایی همایش درخواست کرد بخشی ویژه نقد و بررسی پورتال‌ها و سایت‌های روابط عمومی سازمان‌ها اختصاص یابد.

در پایان محمد صادق افراسیابی؛ دبیر همایش دانشگاهی و دانشجویی هفته روابط عمومی ایران ضمن معرفی محمد جواد حیدریپور به عنوان مشاور راهبردی و دبیر اجرایی همایش خواستار توجه دقیق برگزار کنندگان همایش به تمام دغدغههای مطرح شده در جلسات شورای برنامه ریزی و هماهنگی شد و تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده هم اندیشی روابط عمومی و دانشگاه؛ گفت و گو و همدلی با حضور نمایندگانی از دانشجویان، اساتید و برخی مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی فناوری نهاد ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۵ لغایت ۲۰ در باغ موزه دفاع مقدس برگزار خواهد شد و فرصتی برای دانشجویان و اساتید دانشگاهها فراهم میشود تا دغدغههای خود را در زمینه نقاط قوت و ضعف عملکرد روابط عمومی نهادهای علمی و آموزشی و نقد و بررسی رشته ی روابط عمومی در ایران بیان کنند.