به گزارش خبرگزاري فارس از اراك، آيتالله قربانعلي دري نجفآبادي در جمع مداحان شهرستان اراك اظهار داشت: مداحان بايد با ارائه مطالب صحيح در مراسم مذهبي از ورود خرافه و شبهههاي مختلف به عزاداريها جلوگيري كرده و سوژهاي دست دشمنان ندهند.
وی تصریح کرد: زبان شعر و سرود و ایمان و حکمت در بین مردم بسیار تاثیرگذار است و مداحان می‌توانند از فرصت‌های پیش‌آمده در مراسم‌ دینی برای تاثیرگذاری در بین مردم بهره ببرند.
امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه تعظیم به اهل بیت(ع) امری واجب است، خاطرنشان کرد: دشمنان برای مبارزه با اسلام و انقلاب از هر کاهی کوهی می‌سازند و نقاظ ضعف را مورد توجه قرار می‌‌‌‌‌دهند و از آن استفاده می‌کنند.
دری‌نجف‌آبادی تلاش در راستای اعتلای فرهنگ دینی و مذهبی مردم را از مهم‌ترین وظایف مداحان دانست و بیان داشت: از گذشته مردم به مداحان احترام و ارزش خاصی قائل بوده و تاثیرپذیری زیادی از سخنان مداحان داشتند که مداحان نیز باید از چنین فرصت‌هایی استفاده کرده و در راستای اعتلای دین در جامعه بکوشند.
وی ادامه داد: یکی دیگر از وظایف مهم مداحان روشنگری و آشنایی قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان با اسلام است که کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.
امام جمعه اراک گفت: ماه رمضان بهترین زمان برای ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) است که بهره‌برداری از این فرصت مناسب امری ضروری است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی همچنین با اشاره به سالروز عملیات مرصاد بیان داشت: پیروزی رزمندگان در عملیات مرصاد موجب خفت و نکبت منافقان کوردل و جنایتکار شد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز گفت: ساماندهی امور مداحان نقش بسیار موثری در تحقق اهداف دینی و ارزش‌های اسلامی دارد.
حجت‌الاسلام نعمت‌الله سرلکیان افزود: مداح باید معارف اسلامی و دینی و اهل‌بیت(ع) را در دل و جان مردم افزایش دهد، در غیر این صورت کار مداح بی‌ارزش خواهد بود.
وي تصريح كرد: امروز دنيا نياز به آشنايي با معارف دين مبين اسلام دارد كه تحقق بخش مهمي از آن بر عهده مداحان است.