به گزارش فارس، حسن رحيمپور ازغدي در سومين همايش ملي مديران مؤسسات فرهنگي قرآن و عترت كه در مجتمع فرهنگي هنري آدينه تهران در حال برگزاري است، با اشاره به اينكه مديريت قرآني و مديريت از ديدگاه قرآني بايد چگونه باشد، اظهار داشت: در روايتي از حضرت رسول نقل شده است حامل قرآن و نشردهندگان مفاهيم قرآن در لايههايي از رحمت الهي قرار دارند.
وی گفت: حضرت رسول به حاملان قرآن توصیه کرد به خداوند نزدیک شوید و از طریق انتشار کتاب خدا، نزد خلق خدا نیز عزیز شمرده شوید.
رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: تمام کتاب الهی که از طریق پیامبران به دست انسان رسیده است غیر از قرآن تعریف شده است و قرآن می فرماید برای بشر قرآن به منزله بقاست.
وی گفت: ‌ اگر بشریت و مسلمانان دچار بیماری هستند مشخص می‌شود در جامعه اسلامی از قرآن استفاده لازم نمی‌شود و نشانی این بیماری افزایش آمار طلاق و خشونت است.
این استاد دانشگاه ادامه داد: اگر در جامعه غیراسلامی و کافر افزایش طلاق و خشونت داشته باشیم امر طبیعی است. اما متأسفانه در جامعه قرآنی قرآن نسخه می‌پیچد و مردم آن را می‌بوسند و روی چشمان خود قرار می‌دهند اما به آن عمل نمی‌کند.
وی ادامه داد: مسیحیت فعلی هیچ حرفی برای گفتن ندارد برای همین علت است که دین از سیاست در چنین جامعه‌ای جداست. این در حالی است که برای ریزترین مسائل جامعه دستورات قرآن شفابخش است.
رحیم‌پور ازغدی با طرح این پرسش که هدف مؤسسات قرآنی باید با اهداف قرآن هماهنگ باشد افزود: مؤسسات قرآنی باید ده‌ها و صدها ارزش قرآنی را معرفی کند و قرآن برای خواندن و حفظ قرآن نازل نشده است و غرض قرآن اقامه قسط و عدالت است.
وی ادامه داد: برای تمام مشکلات فردی و گروهی، اجتماعی و سیاسی باید راه حل قرآنی عرضه شود و سزاوارترین افراد نزد خدا کسانی هستند که در خدمت قرآن و خدا هستند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: جامعه‌ای که قرآن در آن حضور دارد نباید سخنی از شیطان پرستی و عرفان کاذب باشد ما در حالی که هزاران مؤسسات قرآنی در کشور داریم هنوز قرآن بر سر طاقچه است و حقیقت قرآن باید آموزش داده شود.
رحيمپور ازغدي سخنان خود را با حديث دين و قرآن را متفكرانه بفهميد و فقيه كسي است كه به فهم ظاهر اكتفا نكند و به عمق دست پيدا كند و از صوت و ترجمه قرآن عبور كند از امام محمدباقر(ع) به پايان رساند.