به گزارش واحد مرکزی خبر ، مهدی نژاد نوری در مراسم ارتقای دانشکده علم و صنعت اراک به دانشگاه صنعتی گفت: در۳۰ سال گذشته ایران با افزایش۱۱ برابری شتاب رشد علم ، مقام نخست را در دنیا به خود اختصاص داده است.

وی از ارتقای رتبه ایران در تعداد مقالات در شاخص رشد علمی خبرداد و افزود: بر اساس آمار پایگاه استنادی ISI که وظیفه بررسی مقالات علمی را دارد، ایران با تولید ۱۲ هزار مقاله در ۶ ماهه اول سال ۲۰۱۱ از رتبه زیر۴۰ به رتبه ۲۱ دنیا ارتقاء یافته است.

نژاد نوری با اشاره به وجود ۲۰ دانشگاه صنعتی در کشور گفت: این دانشگاه ها در۱۰ گرایش و۱۰۰رشته فنی و مهندسی شامل برق، مکانیک، هوا فضا، فن آوریهای نو، شیمی، عمران و مواد دانشجو می پذیرند.

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری با بیان اینکه تعداد دانشجویان و دانشگاه ها از آغاز کار دولت نهم تاکنون ۲ برابر شده افزود: اکنون ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در دانشگاه های کشور تحصیل می کنند که این میزان پیش از دولت نهم ۲ میلیون نفر بوده است.

مهدی نژاد نوری با تاکید بر اینکه اکنون۸۰ درصد تولیدات درزمینه فن آوری اطلاعات و ارتباطات بومی است گفت: درحوزه های فن آوری، هوا فضا، سلولهای بنیادی، هسته ای، طراحی هواپیما، نفت و گاز، مهندسی زیست و شیمی، ۲ برابر پیشرفت داشته ایم.

در این مراسم با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری، دانشکده علم و صنعت اراک به دانشگاه صنعتی اراک ارتقاء یافت.

البته این ارتقاء در سفر سوم هیات دولت به استان مرکزی مصوب شده بود.

در حکمی هم دکتر عباس پاک به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی اراک معرفی و از تلاش احمدی رئیس سابق قدردانی شد.