به گزارش افکارنیوز، دکتر وحید حسینی افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، غلظت تمام آلاینده ها نسبت به روز گذشته به جز ذرات معلق کمتر از دو ونیم میکرون و ذرات معلق کمتر از ده میکرون افزایش داشته است.

به گفته وی، در حال حاضر میانگین غلظت به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در بیشتر ایستگاه ها فراتر ازحد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا در حال حاضر در شرایط ناسالم است.

مدیرکل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: در حال حاضر ایستگاه شهرک چشمه با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از دو ونیم میکرون روی عدد ۱۴۹ آلوده ترین منطقه پایتخت است.

حسینی اظهار داشت: پیش بینی هواشناسی برای فردای تهران حاکی از آسمانی کمی ابری در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر و در ارتفاعات بارش پراکنده و در شهر های جنوبی وزش باد شدید است. به این ترتیب انتظار می رود هوای پایتخت در شرایط سالم قرار گیرد.

وی تصریح کرد: اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در منطقه ناسالم برای گروههای حساس شامل افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی - ریوی و افراد مسن است لذا توصیه می شود در منطقه ناسالم این افراد فعالیت های طولانی مدت در فضای باز را کاهش دهند.