به گزارش سرویس استانهای مرکز خبر حوزه، آیتالله قربانی در گردهمایی بزرگ روحانیون، علما و طلاب استان گیلان که در آستانه ماه مبارک رمضان در مصلای امام خمینی (ره) شهرستان رشت برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: این جلسه دعوت از مبلغانی است که رسالت را در ماه رمضان و در طول سال انجام میدهندو مردم را با اسلام، دین، سیاست، اجتماع و اخلاق آشنا میسازند.

وی تبلیغ روحانیون در مناطق دوردست را جهاد دانست و افزود: باید قدر روحانیت را در جامعه به واسطه تأثیرگذاری انها بدانیم.

امام جمعه رشت با تأکید بر تبلیغ به عنوان وظیفه اصلی روحانیت، گفت: امروز دشمنان با ۲۰۰۰ شبکه ماهواره‌ای مقاصد شوم خود را علیه ما پیاده و جوامع اسلامی را به سوی تباهی و الحاد می کشانند که در این شرایط باید طبق فرموده قرآن کریم، مردم را به سوی حقیقت دعوت و آنها را با حقایق ناب اسلام آشنا کنیم.

وی با اشاره به این که انحرافات فکری در جامعه تأثیرگذاری زیادی دارد، اضافه کرد: روحانیون باید روایات و تاریخ اسلام را بدون کوچکترین اشتباه برای مردم بازگو کنند؛ چرا که کوچکترین اشتباه ممکن است باعثگسترش انحرافات در جامعه شود.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان عامل گسترش دین در زمان پیامبر را رفتار و خلق بسیار خوب و عظیم ایشان دانست و خاطرنشان کرد: امروز باید همواره بشارت دهنده باشیم، نه اینکه مردم را از دین و معنویت دور کنیم.

وی یکسویه حرکت کردن را باعثاختلاف در جامعه برشمرد و یادآور شد: نباید مسائلی که می توان با تذکر خصوصی حل کرد عمومی نموده و از این طریق آبروی نظام را زیر سؤال ببریم.

آیتالله قربانی خاطرنشان کرد: امروز دشمنان ما به این نتیجه رسیده اند که سه عامل اسلام، وحدت و رهبری عامل بقای نظام و انقلاب بوده و لذا در پی ناکارآمد کردن این سه عنصر اساسی هستند.