به گزارش افکارنیوز، ‌ در سالروز آزادی خرمشهر مراسمی با حضور ۷هزار نفر از بسیجیان شهرداری تهران با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین گواهی نماینده ولی‌فقیه در سپاه محمد رسول‌الله(ص) و سردار کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسو‌ل‌الله(ص) و جمعی دیگر از مسئولان شهرداری برگزار شد.

در این مراسم محسن پیرهادی رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران ضمن تبریک به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر و اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: مقاومت و ایستادگی که در سال ۶۱ در خرمشهر اتفاق افتاد موجب شد عزت ایران حفظ شود.

وی ادامه داد: در عملیات بیت‌المقدس میزان سلاح‌های ما در این عملیات به نسبت رژیم بعثعراق قابل مقایسه نبود و علت پیروزی ما اخلاص در عمل بوده است.

وی گفت: با آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی در دفاع مقدس شکل گرفت و رژیم بعثعراق به یک تاکتیکی تدافعی روی آورد و با این اقدام صدام دستور داد گارد ویژه‌ای را دورتادور بغداد حضور داشته باشند و حلقه‌ای ایجاد کنند چرا که احتمال ورود ایرانیان به بغداد است.

رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران، گفت: این آزادسازی خرمشهر آنقدر اثرگذار بوده که صدام این موضوع را عنوان می‌کند. دو عنصر مهم از جمله معنویت و اخلاص رزمندگان در استقامت و پایداری موجب شده بود که خرمشهر آزاد شود.

وی گفت: زمانی که خرمشهر آزاد شد حضرت امام خمینی(ره) عنوان کردند خرمشهر را خدا آزاد کرد و نامه‌ای به رزمندگان نوشتند با این مضمون که بنده هزاران بار به شما رزمندگان بابت این پیروزی تبریک می‌گویم و رزمندگان از اینکه توانسته‌اند ولیعهد زمان خود را شاد کنند خوشحال بودند.

وی با تأکید بر اینکه عزت ایران اسلامی باید همیشه حفظ شود، گفت: مبارزه دیپلماتیک قطعاً‌ سختی‌ها و ضروریت‌های خاص خود را دارد ولی ما هزاران شهید نداده‌ایم که عزت ایران اسلامی لکه‌دار شود.

پیرهادی گفت: ‌ ضمن آرزوی موفقیت برای تیم هسته‌ای، ما حاضریم جان و خون خود را هدیه کنیم اما عزت ایران اسلامی در معرض تبادل قرار ندهیم.

وی گفت: رزمندگان و بسیجیان آن روز ادای دین کردند و امروز همه بسیجیان داعیه‌دار انقلاب و پرچم‌دار ایران اسلامی با لبیک یا خامنه‌ای هستند.

پیرهادی افزود: امروز آمادهایم که مانند رزمندگان و بسیجیان دفاع مقدس دل رهبر خود را شاد کنیم. ای رهبر من جان ما ناقابل است در برابر فرمان شما و از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن.