به گزارش افکارنیوز، پرویز افشار در حاشیه برنامه ورزش همگانی بهبودیافتگان کنگره ۶۰ گفت: ‌ امروز ۲ هزار نفر از بهبودیافتگان دور هم جمع شدند تا ورزش همگانی را در رشته‌های مختلف انجام دهند.

وی ادامه داد: ‌ تقریباً هر صبح جمعه این بهبودیافتگان گرد هم می‌آیند تا ورزش را که در سلامتی آنها مؤثر است، انجام دهند.

افشار با اشاره به اینکه امروز فینال مسابقات فوتبال و تنیس روی میز بهبودیافتگان برگزار می‌شود، گفت: کنگره ۶۰ برنامه ورزشی مداومی را برای بهبودیافتگان خود ترتیب داده و به صورت حرفه‌ای ورزش را دنبال می‌کند، به طوری که چند قهرمان ملی و جهانی اکنون بهبودیافته کنگره ۶۰ محسوب می‌شوند.

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به سیاست اجتماعی‌سازی مبارزه با مواد مخدر، گفت: به همین منظور از توان حداکثری NGO ها استفاده می‌کنیم و آنها را نیز درصورت برون‌سپاری در اولویت قرار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۵ هزار و ۷۰۰ مرکز درمان سرپایی در کشور وجود دارد، گفت: ۹۵ درصد بار درمان اعتیاد، بر روی بخش خصوصی است و بخش دولتی تنها در ۵ درصد امور حضور دارد.

افشار نسبت اعتیاد در مردان و زنان را ۹ به ۹۱ عنوان کرد و گفت: ‌ ۱۰ سال گذشته از تعداد معتادان ما تنها ۵ درصد را زنان تشکیل می‌دادند، اما درحالی که تعداد کلی معتادان افزایش نیافته است، تعداد زنان معتاد ما از ۵ درصد به ۹ درصد رسیده است که این مسئله جای نگرانی دارد.

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر در مورد علت این افزایش گفت: متأسفانه آرایشگاه‌ها نقش زیادی در این افزایش ایفا می‌کنند و با شعار زیبایی و تناسب اندام، مخدرهای حاوی آمفتامین را به زنان و دختران می‌دهند.

وی همچنین در رابطه با طبقه اجتماعی و سن معتادان گفت: اعتیاد سن مشخصی ندارد و همین طور برعکس آنچه که تصور میشود اعتیاد به حاشیه شهرها اختصاص دارد، اما باید گفت که از طبقات اجتماعی بالا نیز دچار اعتیاد میشوند.