به گزارشافکارنیوز،سردار جزایری در هفتمین اختتامیه جشنواره جوان سرباز با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت علی اکبر اظهار داشت: مهمترین شاخصه‌های وجودی حضرت علی اکبر امام شناسی، ولایت پذیری محض، وقت شناسی و اقدام به موقع بود که جوانان ما به تأسی از ایشان عمل کرده و گام خواهند برداشت.

وی با اشاره به نقش مهم سربازان در طول سالهای پس از انقلاب و جنگ تحمیلی گفت: اگر سربازان ما در جنگ تحمیلی حضور نداشتند قطعا عاقبت جنگ به نحو دیگری رقم می‌خورد.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه انقلاب ما خاری در چشم دشمنان است، افزود: در شرایط ویژه امروز از مهمترین سنگربانان واقعی کشور ما سربازان هستند و حقیقت آن است که رژیم سلطه و ابرقدرتهای جهان با انقلاب اسلامی در چالش هستند و این نظام را برنتافته و به دنبال نابودی انقلاب ما هستند.

سردار جزایری با تأکید براینکه شرایط امروز مرز روشن حق و باطل است گفت: در شرایطی که دشمن در عرصه‌های مختلف به جامعه ما می‌تازد باید در تمام عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، دفاعی و غیره کاملاً مقتدر باشیم و در حالی که مسئولین کشورهای بیگانه علناً کشور ما را تهدید نظامی می‌کنند چاره‌ای جز به وجود آوردن نیروی نظامی مقتدر و رو به جلو نداریم.

وی با اشاره به نقش اساسی و حیاتی سربازان در ساختار نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: علی رغم نقش حیاتی سربازان باید اذعان داشت که متأسفانه دستگاه‌های کشوری و لشگری آنطور که باید شأن و منزلت سرباز و سربازی را پاس نمی‌دارند و قطعاً این نقص باید برطرف شود.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: مقام معظم رهبری در سنوات گذشته و خصوصاً در ماه‌های اخیر چند مرتبه در ارتباط با حفظ شأن سربازی به ما و سایر دستگاه‌ها هشدارهایی دادند و از این رو کمیته‌ای در ستادکل نیروهای مسلح تشکیل شده است.

سردار جزایری در پایان ابراز امیدواری کرد که در طی ماه های آینده شاهد ارتقای وضعیت کنونی جامعه سربازی و شأن و منزلت سربازان باشیم.