به گزارشافکارنیوز،علی رحمانی در مورد روزه داری بیماران قلبی گفت: به طور کلی بیمارانی که دچار ناراحتی‌های قلبی هستند چون دچار مشکلات کلیوی، دیابت یا فشار خون و بیماریهای زمینه ای دیگری هستند برای روزه داری حتماQ باید با پزشک معالج خود مشورت کنند.

وی ادامه داد: بنابراین افرادی که مشکل دریچه قلب دارند یا عمل جراحی عروق کرونر کرده‌اند به مصرف مایعات بیشتر از سایرین احتیاج دارند به همین دلیل روزه گرفتن برایشان توصیه نمی شود.

این متخصص قلب و عروق گفت: بیماران قلبی که مشکلات حاد مثل آنچه گفته شد ندارند یا دچار تنگی عروق نیستند با مشورت پزشک می توانند روزه بگیرند چون این افراد معمولاً فشارخون دارند و روزه گرفتن به کاهش آن کمک می‌کند.

رحمانی در مورد مصرف دارو نیز تصریح کرد: اغلب داروهای بیماران قلبی ۱۲ ساعته و در برخی موارد ۸ ساعته است که در این ایام روزه داری و ساعات طولانی آن، این بیماران برای مصرف داروهایشان نمی توانند روزه بگیرند.

وی گفت: بیمارانی نیز که جراحی قلب به ویژه جراحی دریچه قلب بهتر است تا یک سال پس از عمل خود روزه نگیرند.

این متخصص قلب و عروق افزود: بیماران آریتمی به دلیل تنگی دریچه میترال و نامنظم شدن تدریجی قلب، احتمال لخته شدن خون در رگهایشان وجود دارد بنابراین این افراد باید رژیم غذایی خود را رعایت کنند.