به گزارشافکارنیوز،مسعود قاسمی با اشاره به برگزاری هفدهمین کنگره سراسری تازه‌های قلب و عروق از ۳۱ شهریور تا سوم مهر ماه سال جاری، عنوان کرد: بروز رسانی اطلاعات متخصصان در زمینه قلب و عروق، تبادل اطلاعات داخل و خارج از کشور با یکدیگر در زمینه پیشگیری، درمان و تحقیقات پزشکی قلب و عروق، مروری بر داروهای جدید قلبی، تأکید بر پیشگیری از بیماری‌های قلبی - عروقی و ارائه مقالات پزشکی از جمله مهمترین اهداف مدنظر در برگزاری این دوره از کنگره هستند.

رئیس انجمن آترواسکلروز ایران افزود: این کنگره شامل مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها و ارائه مقالات است و همکاران تا پایان مردادماه برای ارسال مقالات مهلت دارند.

رئیس هفدهمین کنگره سراسری تازه‌های قلب و عروق با بیان اینکه حداقل ۲۰ سخنران خارجی در کنگره حضور خواهند داشت، عنوان کرد: جراحان قلب، متخصصان داخلی، غدد، کلیه، داخلی قلب، مغز و اعصاب، متخصصان بیهوشی و پرستاری بخش ویژه از جمله مخاطبان کنگره هستند و حداکثر امتیاز بازآموزی برای آن درنظر گرفته شده است.

قاسمی با اشاره به اینکه امکان برقراری پخش آنلاین(پخش همزمان) برنامه‌های علمی کنگره از طریق اینترنت فراهم شده است، گفت: مباحثپرستاری به صورت یک برنامه کامل سه روزه و مجزا برگزار در کنار کنگره اصلی اجرا می‌شود.

وی افزود: در کنار کنگره نمایندگان شرکت‌های تجهیزات پزشکی فعال در زمینه بیماری‌های قلبی - عروقی نیز به معرفی جدیدترین داروها، تجهیزات و فن آوری‌های پزشکی می‌پردازد.

رئیس انجمن آترواسکلروز ایران بازکردن عروق قلب با فنر، رفع انسداد عروق اندام با روش‌های غیرجراحی، معرفی استنت‌های جدید جذبی، تعبیه دریچه آئورت بدون جراحی قلب باز، اکوکاردوگرافی قلب، روش‌های نوین تشخیص، الکتروفیزیولوژی، انواع آریتمی‌ها و روش‌های درمان آنها از جمله کرایو را از جمله محورهای برگزاری این دوره از کنگره دانست.

وی ادامه داد: به مباحثی چون پیشگیری از بروز بیماری های زودرس عروق کرونر، متابولیسم چربی‌ها، دخانیات، استفاده از ام. آر. آی و ام. آر. ای در قلب، تجهیزات پیشرفته چون کتترها و داروهای جدید قلب، آنژیوگرافی و سی تی آنژیوگرافی نیز در این کنگره پرداخته خواهد شد.

بر اساس این گزارش، علاقه مندان برای شرکت در این کنگره تا پایان مردادماه برای ارسال مقالات مهلت دارند و میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه www.iranathero.ir مراجعه و یا با شماره ۸۸۰۷۳۰۵۲ تماس حاصل کنند.