به گزارشافکارنیوز

، سهراب سلیمانی درباره آخرین وضعیت واگذاری زندان اوین اظهار داشت: درباره واگذاری زندان اوین ما تصمیم گیرنده نیستیم.

وی با بیان اینکه آقای قالیباف مشتری اوین بود، با قوه هم توافقاتی انجام و قیمت کارشناسی استخراج شده بود، ادامه داد: قرار بود آقای قالیباف دو زندان ۱۰ هزار نفری برای ما بسازد، کلید به کلید تحویل بگیریم و مابقی هم پرداخت کند. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که توافق انجام نشد. ما جانمایی را هم انجام داده بودیم که یک مجموعه ۵ هزار نفری، یک مجموعه ۵۰۰ نفری و یک مجموعه ۲۵۰۰ نفری به همراه چند بازداشتگاه ساخته شود اما این کار انجام نشد. اخیراً هم زمزمه انجام این کار دوباره مطرح می‌شود.

مدیرکل زندان‌های استان تهران درباره جانمایی مجموعه‌های جایگزین زندان اوین گفت: قرار بر این بود که در فاصله بین شهرری و تهران یک زندان ۵ هزار نفری بسازیم، محل آن هم بعد از پالایشگاه و باقرشهر بود که امکان حرکت شهر به آن سمت نبود. یک ۲۵۰۰ نفری هم در جاده ساوه جانمایی کرده بودیم و یک ۵۰۰ نفری هم در شرق بین تهران و جاجرود جانمایی شده بود.

سلیمانی با اشاره به واگذاری زندان قصر به شهرداری و عقب نشینی زندان اوین در اجرای پروژه اتوبان یادگار امام خاطرنشان کرد: واقعا مسئولان باید مدیون سازمان زندان‌ها باشند. آقای بختیاری رئیس وقت سازمان زندان‌ها در سخت‌ترین شرایطِ سازمان زندان‌ها این تصمیم را گرفت و ما هم عمل کردیم.

وی ادامه داد: آقای بختیاری در حالی گفت قصر را تخلیه کنید که ما هیچ‌جایی نداشتیم و مجبور شدیم فشار را به سایر زندان‌های استان تهران آوریم. حتی آن زمان ندامتگاه مرکزی کرج را هم نداشتیم. فشار را به قزلحصار، رجایی شهر و اوین آوردیم و دو سال بعد ندامتگاه کرج راه‌اندازی شد. تمام این کارها صرفا به خاطر مردم و راحتی شهروندان انجام شد و زندان قصر را تخلیه کردیم.

مدیرکل زندان های استان تهران درباره اینکه آیا زندان قصر را به قیمت مناسبی فروختید؟ گفت: این زندان می‌توانست خیلی گران‌تر بفروش برسد. ۱۰ میلیارد تومان برای زندان قصر رقم قابل توجهی نبود و حتی خود قوه‌قضاییه بزرگ‌ترین منتقد بود که چرا آنقدر ارزان زندان را فروخته‌اید؟ یا درباره بزرگراه یادگار امام که از یک سوم زندان اوین عبور می‌کرد. انصافا سازمان زندان ها برای رفاه مردم ایثار کرد و بدون هیچ چشمداشتی این کار را انجام داد. از این کارها زیاد انجام شده است اما چون ما زندان‌بان هستیم نمی‌شود زیاد حرف‌ها را مطرح کرد.

انتهای پیام /