به گزارشافکارخبر،بر اساس اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر‌خط‌ ‌در حال حاضر به‌ استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

کل تردد ثبت‌شده در شبانه‌روز گذشته‌‌‌‌‌ براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۵۱۸ ترددشمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۴.۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۹ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۸ الی ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۴ الی ۵ صبح صورت پذیرفته که هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.


آزادراه تهران - کرج‌، آزادراه کرج - تهران، ‌‌ ‌آزادراه کرج - قزوین، آزادراه ‌قزوین - کرج، ‌ ‌آزادراه ساوه - ‌تهران‌، آزادراه تهران - ساوه، محور تهران - شهریار، محور شهریار - تهران‌، آزادراه‌ ‌‌‌تهران - قم‌‌ و ‌‌آزادراه ‌قم - تهران‌‌ در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین ترافیک داشته‌اند. ‌‌‌‌‌

اعمال محدودیت‌‌های ترافیکی در جاده‌های پرتردد از فردا تا جمعه ‌۲۳ ‌مردادماه


تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲:۰۰ روز سه شنبه ۲۰/۰۵ / ۹۴ الی ساعت ۲۴:۰۰ روز جمعه ۲۳/۰۵ / ۹۴ از محورهای کرج – چالوس‌، هراز، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع ‌است؛ تردد موتورسیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام مأموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۹:۰۰ تا ۲۴:۰۰ روز سه‌شنبه مورخ ۲۰/۰۵ / ۹۴ از میدان امیرکبیر کرج تا دهانه شمالی تونل کندوان در استان البرز به منظور تخلیه بار ترافیکی ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴:۳۰ روز جمعه مورخ ۲۳/۰۵ / ۹۴ تا ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ ۲۴/۰۵ / ۹۴ از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸:۰۰ روز جمعه مورخ ۲۳/۰۵ / ۹۴ تا ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ ۲۴/۰۵ / ۹۴ از ۱۵ کیلومتری جنوب مرزن آباد(دزدبن) به سمت کرج یک طرفه خواهد بود.

در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس ممنوع است.

در محور هراز تردد همه تریلرها تا اطلاع بعدی ممنوع است همینطور تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و جمعه‌ ممنوع ‌است.

در ‌محور فیروزکوه‌ تردد همه تریلرها از ساعت ۰۶:۰۰ تا ۲۴:۰۰ روزهای سه شنبه‌، چهارشنبه و جمعه پیش رو‌ از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع ‌است.

در محور اردبیل - آستارا و بالعکس تردد همه کامیون‌ها و تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز جمعه مورخ ۲۳/۰۵ / ۹۴ از اردبیل به آستارا و بالعکس ممنوع است.

ممنوعیت تردد به‌ تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه‌


در محور کرمان راین حسین آباد جیرفت(ساردوئیه جیرفت)، واقع در استان کرمان به‌ دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه‌های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملان فرآورده‌های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان دهبکری جیرفت معرفی می‌‌شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای در آزادراه تهران - کرج - قزوین‌‌

آزادراه تهران کرج قزوین(‌باند جنوبی) مقطع واقع در استان البرز‌ تا ۲۴ شهریور‌ روزهای شنبه تا ‌سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۹ الی ۱۵ به غیر از روزهای چهارشنبه‌، پنجشنبه‌، جمعه و ایام تعطیلات رسمی و رو‌ز ۲۰ مرداد به دلیل اجرای عملیات درز گیری و روکش آسفالت‌، حدفاصل پل حصارک تا تیر ۲۰۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود. ‌

آزادراه تهران کرج قزوین(‌باند شمالی) مقطع واقع در استان البرز‌ تا ۲۴ شهریور‌ روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۲۳:۳۰ تا ۴:۳۰ به غیر از روزهای چهارشنبه‌، پنجشنبه‌، جمعه و ایام تعطیلات رسمی ‌و روز‌ ۲۰ مرداد به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌، حدفاصل تیر ۲۰۰ ‌تا پل حصارک‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای در آزادراه تهران - قم


آزادراه تهران قم تا روز ۳۱ شهریور ماه ۹۴ ‌روزهای شنبه تا چهار شنبه هر هفته‌ از ساعت ۸ الی ۱۸ به غیر از روزهای پنجشنبه‌، جمعه و بعد از ظهر روز سه شنبه به دلیل اجرای عملیات نصب نیوجرسی‌ حدفاصل‌ پل نعلبندان تا عوارضی تهران‌، تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(‌یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود.

‌آزادراه تهران قم‌ از مورخ ۱۳ تیر تا ۲۰ شهریور‌ماه ۹۴ ‌روزهای شنبه تا ‌چهار شنبه هر هفته از ساعت ۹ الی ۱۶ به غیر از روزهای پنجشنبه‌، جمعه و بعد‌ازظهر روز سه‌شنبه، ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‌ تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای‌‌


در محور خرم آباد - نورآباد‌ واقع در استان لرستان روز ۱۹ مرداد‌‌ ساعت ۹ الی ۱۴ ‌به‌ دلیل اجرای عملیات ریزش برداری و انفجار‌ حدفاصل کیلومتر ۵۲ تا ۵۳ تردد ممنوع است و به علت زمان کوتاه عملیات محور فاقد مسیر جایگزین است.

در محور هراز تونل جدید گردنه امامزاده هاشم‌ واقع در استان‌های تهران و مازندران از پنجم مهر تا ۳۰ مهرماه ۹۴ به‌ دلیل اجرای عملیات کارگاهی و ایمن‌سازی تونل‌ مسدود و تردد به صورت رفت و برگشت از گردنه امامزاده هاشم و محورهای فیروزکوه و کندوان انجام می‌شود.

محور میانه - زنجان‌ واقع در استان آذربایجان شرقی‌‌ تا ۲۹ شهریور‌‌ ۹۴ ‌ساعت ۷ الی ۲۰:۲۰ ‌به‌دلیل اجرای عملیات سرامیک دیواره تونل‌ حدفاصل کیلومتر ۱۰ تا ۱۱ ‌مسدود و تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از کنارگذر تونل انجام می‌شود.

محور تبریز - بستان‌آباد محور قدیم ترانزیت، واقع در استان آذربایجان شرقی، روز ۲۵ مردادماه ۹۴ ‌ساعت ۱۱ الی ۱۶ ‌به‌ دلیل اجرای عملیات احداثپل عابر پیاده درمحدوده روستای یوسف آباد حدفاصل پلیس راه تبریز - میانه تا تقاطع بستان آباد مسدود و تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از آزادراه تبریز - زنجان(حدفاصل عوارضی تبریز تا عوارضی بستان آباد) انجام می‌شود.

بزرگراه تهران فیروزکوه‌ واقع در استان تهران‌ روزهای شنبه تا چهار‌شنبه هر هفته‌ از ساعت ۸ الی ۱۸ به غیر از روزهای پنجشنبه‌، جمعه و بعد از ظهر روز سه‌شنبه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل آبسرد تا پل شلمبه‌‌ تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود.

محور هراز روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ الی ۱۸ به غیر از روزهای پنجشنبه‌، جمعه، بعد از ظهر روز سه‌شنبه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل شهر آبعلی تا رستوران مرمر تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود.

محور کرج - چالوس(‌کندوان) واقع در استان‌های‌ البرز و مازندران‌ تا ۲۰ شهریور‌ ۹۴ ‌روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته‌ از ساعت ۷ تا ۱۷ به غیر از روزهای چهار‌شنبه‌، پنجشنبه‌، جمعه و ایام تعطیلات رسمی به ‌دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت‌ حدفاصل تونل کندوان تا میدان امیر‌کبیر ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

‌همچنین در همین محور ‌(‌کندوان) روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته شب‌ها از ساعت ۲۴ الی ۱۵ ‌به غیر از روزهای چهار شنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی و همچنین روز ۲۰ مرداد، به دلیل اجرای عملیات بهسازی سیستم‌های روشنایی و تهویه و ایمن سازی تونل کندوان‌، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط از کنار گذر تونل انجام می‌شود.

در محور مشهد - فریمان‌ واقع در استان خراسان رضوی‌ تا روز ۷ شهریور ۹۴ از ساعت ۷ الی ۱۹ ‌به‌ دلیل اجرای عملیات مرمت رویه و اجرای آسفالت حفاظتی ‌حدفاصل کیلومتر ۰ تا۲۰ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند.

در طرح سفرهای تابستانی تردد در جادههای کشور افزایش یافته است؛ رانندگان با رعایت اصول ایمنی، سفری مطمئن خواهند داشت؛ مدت زمان تردد در جادهها از مبدأ تا رسیدن به مقصد هم بخشی از سفر است، بهتر است مسافران از این زمان هم برای بهرهمندی سفر خود استفاده کنند و فقط به رسیدن به مقصد نیندیشند.