به گزارشافکارخبر،فریبا گودرزی در تشریح آخرین وضعیت آب و هوای کشور گفت: امروز در سواحل مرکزی و شرقی خزر ابرناکی، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و ارتفاعات زاگرس مرکزی نیز افزایش ابر در بعد از ظهر، رگبار موقتی باران و گاهی با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: شدت بارش امروز در شرق استان‌های گلستان و ارتفاعات سمنان خواهد بود. همچنین طی دو روز آینده وزش باد و گرد و خاک در شرق جنوب شرق تداوم خواهد داشت که در منطقه زابل با طوفان گرد و خاک همراه خواهد بود.

گودرزی تصریح کرد: بعد از ظهر امروز در جنوب سمنان، تهران، قزوین، قم، مرکزی، شمال اصفهان وزش باد گاهی همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه تنها در ارتفاعات مرکزی البرز افزایش ابر و در بعد از ظهر بارش پراکنده رخ خواهد داد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: آسمان امروز تهران کمی ابری است که در بعد از ظهر افزایش ابر و در پاره‌ای نقاط باد و گرد و خاک در شهرهای شمالی این استان به همراه بارش پراکنده و گاهی رعد و برق رخ می‌دهد.

وی افزود: امروز شهرکرد با دمای ۸ درجه سانتیگراد و اهواز با دمای ۴۹ درجه سانتیگراد به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

گودرزی درباره رطوبت بالای هوای خوزستان گفت: در روزهای آینده این رطوبت کاهش مییابد و غبار این منطقه به تدریج از بین میرود و سبب خنک شدن هوا میشود.