به گزارشافکارخبر،سعید اوحدی با اشاره به مشکلاتی که کاروان‌های غیر مجاز برای زائران عتبات عالیات به وجود آورده‌اند، گفت: تعدادی از افراد با انجام تبلیغات گسترده و دادن وعده دریافت قیمت‌های کم اقدام به ثبت‌نام از مردم علاقمند به سفر عتبات عالیات اقدام می‌کنند اما ضمن سفر مشکلات زیادی برای آنها ایجاد کرده و خدمات بسیار نامناسبی به مردم ارائه می‌دهند.

اوحدی به همه علاقمندان به سفر عتبات عالیات توصیه اکید کرد از کاروان‌های مجاز برای سفر استفاده کرده و از طریق سامانهwww. atabat. org. irاقدام به ثبت‌نام کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تعداد دفاتر زیارتی مجاز برای اعزام زائران به عتبات کافی هست؟ گفت: ۲ هزارو ۲۰۰ دفتر خدمات زیارتی در سراسر کشور وجود دارد که زیر نظر سازمان حج و زیارت است و تعداد این دفاتر قطعاً اکنون کافی است؛ اما مشکل اساسی تبلیغات غلط و دروغ برای زائران است که متأسفانه برخی شهروندان هم به این تبلیغات توجه می‌کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: اگر اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات کاروان‌های مجاز مناسب باشد، مشکل کاروان‌های غیرمجاز مرتفع خواهد شد.

شایان ذکر است پیش ثبت نام عتبات عالیات از ساعت ۹ صبح فردا(دوشنبه) ۱۹ مردادماه آغاز شده و تا ساعت ۱۶ روز یکشنبه ۲۵ مرداد ماه ۹۴ ادامه خواهد داشت.

متقاضیان اعزام به عتبات برای سفرهای ۲۵ شهریور لغایت ۳۰ آبان ماه سالجاری از فردا(دوشنبه) با مراجعه به سامانه www. atabat. haj. ir می‌توانند برای پیش ثبت‌نام سفرهای عتبات در زمان یادشده اقدام کنند.

همچنین مشتاقان زیارت عتبات میتوانند با مراجعه به سامانه www.atabat.org.ir برای ثبتنام در ظرفیتهای خالی کاروانها اقدام کنند.