به گزارشافکارخبر،حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدرضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اشاره به آغاز عملیات سیزدهمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات اظهار داشت: اعزام کاروان دانشگاهیان از امروز ۱۹ مرداد ماه از استان کرمان آغاز شده و تا پایان آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.

وی درباره مجموع آمار اعزام دانشجویان در این سه ماه به عتبات گفت: پیش از این برای اعزام ۷ هزار نفر برنامه‌ریزی شده بود اما به دلیل استقبال بیش از ۵۰ هزار نفر برای ثبت‌نام ظرفیت اعزام را به حدود ۱۰ هزار نفر افزایش داده‌ایم، امکان افزایش این رقم تا پایان اعزام‌ها وجود دارد و بیشترین درخواست اعزام برای استان تهران بوده است.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اشاره به اینکه برنامه‌های فرهنگی متنوعی را در طول سفر برای دانشجویان در نظر گرفته‌ایم، افزود: قبل از اعزام به همه دانشجویان یک بسته فرهنگی که شامل دو نرم افزار و سه کتاب است، داده شده و در طول سفر سوالاتی از این بسته در قالب مسابقه طرح و اجرا خواهد شد.

فقیهی ادامه داد: برنامه بازدید ویژه در کربلا و نجف از دیگر برنامه‌ریزی‌هایی است که همواره بوده است، در نجف بازدید از بیت امام(ره) و کتابخانه آیت‌الله امینی و در کربلا برگزاری کلاس‌های کربلا شناسی و بازدید از اماکن معنوی آن را برای دانشجویان اعزامی به عتبات خواهیم داشت.

وی درباره تعداد اعزام کاروانها در طول روز نیز گفت: امروز یک کاروان اعزام خواهد شد و به ترتیب در روزهای بعد هر روز دو تا سه کاروان اعزامی خواهیم داشت.