به گزارشافکارخبر،سردار سرتیپ پاسدار حسین ساجدی‌نیا با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در راستای طرح‌های امنیت محور پلیس تهران شب گذشته ۷۴ کیف‌قاپ و زورگیر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ صریح کرد: این تعداد افراد که در قالب ۵ باند سرقت به انس، ۶ باند کیف‌قاپ و بقیه سارقان منزل بودند در سطح شهر تهران دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی فاتب به دغدغه مردم در محلات پرداخت و گفت: پلیس به قول خود مبنی بر اجرای امنیت و آسایش عمل کرده و طرح امنیت و آرامش در راستای این دغدغه‌ها اجرا خواهد کرد.

وی با بیان این مطلب که شماره تماس ۱۱۰ پل ارتباطی مردم و پلسی است به اقدامات صورت گرفته در حوزه سرقت پرداخت و تصریح کرد: بیش از ۱۶ درصد کاهش سرقت در سطح شهر تهران شاهدیم.

سردار ساجدی نیا عمده دستگیرشدگان کیف‌قاپ و موبایل‌قاپ دانست و گفت: متاسفانه رنج سنی دستگیر شدگان پایین است و این می‌طلبد که والدین نظارت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند.

مقام ارشد فاتب در مورد اموال مسروقه کشف شده گفت: پلیس طبق پرونده‌ها با مال‌باختگان تماس می‌گیرد اما مردم می‌توانند برای شناسایی اموال مسروقه خود به آگاهی مرکزی در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

سرداری ساجدی‌نیا افزود: سرقت یک ناهنجاری است و پلیس موظف است با آنها برخورد کند و به طور جدی در این زمینه اقدام می‌کند.

این مقام ارشد فاتب در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر سابقهدار بودن دستگیر شدگان گفت: بیش از ۵۰ درصد دستگیرشدگان سابقه دارند و اگر مرجع قضایی اجازه دهد تصویر باندهای سارقان را منتشر خواهیم کرد.