به گزارشافکارخبر،ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها ترافیکی به شرح زیر می‌باشد:

ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی:

ممنوعیت تردد به‌تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه:

۱ - در محور کرمان راین حسین آباد جیرفت(ساردوئیه جیرفت)، واقع در استان کرمان به‌دلیل مداخله با ترافیک شهری و تردد در جاذبه‌های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملین فرآورده‌های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محورترانزیت کرمان دهبکری جیرفت، معرفی می‌گردد. تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای:

۱ - محور میانه - زنجان، واقع در استان آذربایجان شرقی، از مورخ ۲۹ تیر لغایت ۲۹ شهریورماه ۹۴، ساعت ۷ الی ۲۰:۲۰، به‌دلیل اجرای عملیات سرامیک دیواره تونل، حدفاصل کیلومتر ۱۰ تا ۱۱، مسدود و تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از کنارگذر تونل انجام می‌شود.

۲ - محور هراز تونل جدیدگردنه امامزاده هاشم، واقع در استان های تهران ومازندران، از مورخ ۵ مهر لغایت ۳۰ مهرماه ۹۴، به‌دلیل اجرای عملیات کارگاهی وایمن سازی، تونل مسدود و تردد به صورت رفت وبرگشت از گردنه امامزاده هاشم و محورهای فیروزکوه و کندوان انجام می‌شود.

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای:

الف) تهران و محورهای منتهی به آن:

۱ - آزادراه تهران کرج قزوین:

الف –آزادراه قزوین کرج تهران(باند جنوبی)، مقطع واقع در استان البرز، از مورخ ۲۴ فروردین لغایت ۲۴ شهریور، روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت ۹ الی ۱۵ به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی و روز ۲۰ مرداد، به دلیل اجرای عملیات درز گیری و روکش آسفالت، حدفاصل پل حصارک تا تیر ۲۰۰، تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

ب –آزادراه تهران کرج قزوین(باند شمالی)، مقطع واقع در استان البرز، از مورخ ۲۴ فروردین لغایت ۲۴ شهریور، روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت ۲۳:۳۰ الی ۴:۳۰ به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی و روز ۲۰ مرداد، به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت، حدفاصل تیر ۲۰۰ تا پل حصارک، تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

ج –آزادراه تهران کرج قزوین(باند شمالی)، مقطع واقع در استان البرز، از مورخ ۱۳ تیر لغایت ۳۰ آبان ۹۴، روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۱۵:۰۰ به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی و روز ۲۰ مرداد، به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت، حدفاصل تیر ۲۰۰ تا پل کلاک، تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

۲ –آزادراه تهران قم:

الف - آزادراه تهران قم، واقع در استان تهران، از مورخ ۳۰ خرداد لغایت ۳۱ شهریور ماه ۹۴، روزهای شنبه تا چهار شنبه هر هفته از ساعت ۸ الی ۱۸ به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه و بعد از ظهر روز سه شنبه، به دلیل اجرای عملیات نصب نیوجرسی، حدفاصل پل نعلبندان تا عوارضی تهران، تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود

ب - آزادراه تهران قم، واقع در استان تهران، از مورخ ۱۳ تیر لغایت ۲۰ شهریور ماه ۹۴، روزهای شنبه تا چهار شنبه هر هفته از ساعت ۹ الی ۱۶ به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه و بعد از ظهر روز سه شنبه، ایام تعطیلات رسمی و تعطیلات عید سعیدفطر مورخ ۲۴ تیر لغایت ۲۹ تیر، به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت، تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود.

ج - آزادراه تهران قم وبالعکس، واقع در استان تهران، از مورخ ۱۱ مرداد تا پایان سال ۹۴ تردد هرگونه وانت بار، حدفاصل پل شهیدکاظمی(آزادگان) تا خروجی حسن آباد و بالعکس ممنوع می‌باشد، تردد از محورهای قدیم تهران - قم و احمدآباد مستوفی انجام می‌شود.

۳ –بزرگراه تهران فیروزکوه، واقع در استان تهران، از مورخ ۱۰ اردیبهشت ۹۴، روزهای شنبه تا چهار شنبه هر هفته از ساعت ۸ الی ۱۸ به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه و بعد از ظهر روز سه شنبه و ایام تعطیلات رسمی، به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت، حدفاصل آبسرد تا پل شلمبه، تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود.

۴ –محور هراز، واقع در استان تهران، از مورخ ۱۴ اردیبهشت ۹۴، روزهای شنبه تا چهار شنبه هر هفته از ساعت ۸ الی ۱۸ به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه و بعد از ظهر روز سه شنبه و ایام تعطیلات رسمی، به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت، حدفاصل شهر آبعلی تا رستوران مرمر، تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود.

۵–محور کرج - چالوس(کندوان)، واقع در استان های البرز و مازندران، از مورخ ۳۰ خرداد لغایت ۲۰ شهریور ۹۴، روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت ۷ الی ۱۷ به غیر از روزهای چهار شنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی و روز ۲۹ تیرماه، به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت، حدفاصل تونل کندوان تا میدان امیر کبیر، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

۶-محور کرج- چالوس (کندوان)، واقع در استان های البرز و مازندران ، لغایت ۲۰ شهریور ۹۴، روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته شبها از ساعت ۲۴ الی ۱۵ ، به غیر از روزهای چهار شنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی وروز ۲۰ مرداد ، به دلیل اجرای عملیات بهسازی سیستم های روشنایی وتهویه و ایمن سازی تونل کندوان، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط از کنار گذر تونل انجام میشود.