به گزارشافکارخبر،ظهر سه شنبه هادی رحمتی مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران در نشست هماهنگی مواقع اضطراری آلودگی هوای استان تهران اظهار داشت: روز گذشته تندباد، بسیاری از مناطق استان تهران را درنوردید.

وی افزود: اداره کل هواشناسی، وقوع تندباد در شهرهای مختلف استان تهران را پیش بینی کرده بود به همین خاطر وقوع این پدیده از قبل به دستگاه های مسئول و نهادهای امدادرسان اطلاع رسانی شد.

رحمتی با اشاره به احتمال وقوع تندباد شدید در بعدازظهر امروز در شهرهای استان تهران ادامه داد: بر اساس پیش بینی های انجام شده، این تندباد از بخش های غربی استان تهران آغاز و از برخی شهرهای این استان عبور خواهد کرد.

وی درباره سرعت تندباد پیش بینی شده امروز نیز گفت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی سرعت این تندباد بین ۵۰ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

رحمتی تأکید کرد: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر وزش باد موقتی همراه با گرد و خاک و کاهش دید افقی مردم، عوامل استانی و شهرستانی در آمادگی کامل به سر می برند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران از تلاش های اصحاب رسانه و خبرنگاران در اطلاع رسانی به موقع برای مقابله با این پدیده تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است شامگاه دوشنبه پیش بینی سازمان هواشناسی درست از آب درآمد و تندبادی با سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت نقاط مختلف استان تهران را در برگرفت.