به گزارشافکارخبر،مهدی چمران پس از انتخاب به عنوان رئیس در سومین سال شورای چهارم، گفت: از بدو آغاز بکار شورای چهارم، اولویت‌های اصلی ما مشخص شده و پیگیر همان اولویت‌ها خواهیم بود.

وی با اشاره به این اولویت‌ها گفت: بحثمدیریت شهرسازی تهران، پیاده کردن منشور طرح جامع، بحثآلودگی، ترافیک، حمل و نقل و گسترش وسایل نقلیه عمومی از مسائل بسیار مهمی است که در سال سوم نیز آنها را پیگیری خواهیم کرد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین مباحثفرهنگی، بحثبافت فرسوده و معماری تهران از مسائل دیگری است که نیاز به توجه و رسیدگی بیشتری دارد.

چمران گفت: در سال سوم قطعاً یکی از اصلی‌ترین تاکیدات ما بحثشفافیت مالی و نظارت بیشتر خواهد بود و در این بخش نسبت به سال گذشته اقدامات جدی‌تری صورت خواهد گرفت.

زلزله در تهران فاجعه‌بار خواهد بود


وی در ادامه در پاسخ به سئوالی مبنی بر شایعات درباره بروز زلزله در تهران گفت: زلزله قابل پیش‌بینی نیست، اما نسبت به وقوع زلزله در سراسر ایران به ویژه کلانشهری مانند تهران نگران هستیم، زیرا می‌تواند فاجعه‌ای بزرگ ایجاد کند.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: فعالیت گسل‌های اطراف تهران هشدار بزرگی به همه ما به ویژه ساختمان‌سازهاست.

چمران تاکید کرد: ساختمان‌ها باید مستحکم ساخته شوند و ساختمان‌های قدیمی نیز مستحکم‌تر شوند. ستاد بحران نیز باید آمادگی کافی برای مقابله با زلزله داشته باشد.

وی گفت: قطعاً امسال یکی از تاکیدات ما در شورای شهر انجام مانورهای آموزشی در مورد زلزله است.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به تمرکز کشورهای دیگر بر مانورهای زلزله، گفت: بچهها آنقدر در این زمینه تمرین کردهاند که میتوانند در صورت بروز زلزله، آن آموزشها را عملیاتی کنند. ما باید در کشورمان مانند بعضی کشورهای دیگر نسبت به این مساله حساس باشیم.