به گزارشافکارخبر،لیلا شیربیگی درباره تأثیر حرکت و سکون در درمان ریزش مو اظهار داشت: سکون مهم است یعنی همان استراحت.

افراد تا نیم ساعت بعد از غذا استراحت کنند


شیربیگی تأکید کرد: من نمی‌گویم افراد استراحتشان را زیاد کنند ولی حداقل بعد از غذا, نیم ساعت همان جا پشت میز یا هر جایی که کار می‌کنند, فکرشان را آزاد کنند، بگذارند یک استراحت کوچک در حد نیم ساعت داشته باشند.

استراحت کوتاه بعد از غذاخوردن موجب می‌شود که هضم غذا می‌شود


این متخصص طب سنتی افزود: استراحت کوتاه بعد از غذاخوردن موجب می‌شود که هضم بهتر صورت گرفته و از غذا افراد بهره ببرند و سیستم گوارش بتواند غذا را به آن چیزی که شایستگی دارد, تبدیل کند پس استراحت کوتاه از نظر ما قبول است.

ورزش نیز یکی از راه‌های رفع ریزش مو است


شیربیگی عنوان کرد: ورزش نیز یکی از راه‌های رفع ریزش مو است چرا که ورزش حرارت غریزی بدن را افزایش داده و گوارش را تقویت می‌کند.

خواب کافی و باکیفیت نیز از ریزش مو جلوگیری می‌کند


این متخصص طب سنتی ادامه داد: خواب کافی و باکیفیت نیز از ریزش مو جلوگیری می‌کند. افراد سعی کنند بین ساعت ده الی یازده شب تا ساعت دو الی سه صبح خواب خوب داشته باشند.

وی بیان داشت: خواب در چنین زمانی باعثمی‌شود که انرژی منفی افراد تخلیه شود و افراد از آن خواب لذت ببرند، نمی‌گویم زیاد بخوابند، موقع طلوع خورشید حتماً از خواب بیدار شوند.

شیربیگی گفت: روحیه افراد بسیار مهم است، ما می‌گوییم اعراض نفسانی یا حالات روحی و روانی زودتر از غذا روی بدن افراد تأثیرگذار است. خیلی صریح می‌گویم که وقتی ناراحت می‌شویم, اشتها ازبین می‌رود پس مسائل روحی و روانی و استرسی بسیار مهم و ضروری است.

مصرف رنده سیب با گلاب قبل از خواب به خواب باکیفیت و آرامش افراد کمک می‌کند


این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: حالا ما باید به افراد کمک کنیم که چگونه استرسشان را کمتر کنند، همانطور که گفتم خوردن سیب مفید است، مثلاً شب سیب را رنده کنند, دو قاشق گلاب اضافه کنند, بخورند، این کار کمک زیادی به خواب خوب میکند و کنار آن آرامش اعصاب برای افراد به ارمغان میآورد.