به گزارشافکارخبر،حمید محمدی درباره آخرین وضعیت زائران ایرانی در مدینه گفت: تا کنون نزدیک ۱۵ هزار زائر ایرانی وارد مدینه شدند و ۵۸۰۰ زائر مدینه قبل از مدینه وارد مکه شدند.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت گفت: اعزام زائران مدینه بعد از فردا ۱۲ شهریورماه آغاز می‌شود که آنها با پرواز مستقیم به فرودگاه جده و از آنجا به مکه می‌آیند. همچنین آخرین پرواز زائران مدینه قبل ۲۰ شهریورماه انجام می‌شود و ۲۶ شهریورماه هم آخرین اعزام زائران به بیت‌الله الحرام صورت می‌گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: تاکنون فقط همان یک پیرمرد زائری که در روزهای نخستین اعزام از دنیا رفت را داشتیم و الحمدلله آمار فوتی دیگری نداریم و همچین موردی از بیماری‌های خاص مانند ویروس کرونا هم گزارش نشده است.

محمدی در خصوص حمل بار زوار گفت: امسال نیز مانند سالهای گذشته بار زائر از محل اقامتشان چه در مکه و چه در مدینه به فرودگاه منتقل می‌شود و همراه زائر به یکی از فرودگاه‌های ۱۹ گانه هوایی مقصد زائر در ایران منتقل می‌شود.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت افزود: برخی از زوار در مدینه ۷ شب و برخی از کاروانها تا ۹ شب در مدینه منوره میمانند و با برنامهریزیهای انجام شده به راحتی به مسجد النبی و قبرستان بقیع مشرف میشوند.